Пов’язувати зміни на полі бою в Україні з інавгурацією Дональда Трампа у президента США не варто. Бої будуть тривати навіть у випадку ймовірних перемовин.
“Знову ж таки, пов’язувати інавгурацію Трампа до зміни на полі бою однозначно не варто. Тому що інтенсивність боїв буде тривати, а то ще й посилиться, навіть якщо потенційно почнуть відбуватися якісь переговорні процеси”, – вважає Тимочко.
За його словами, російському диктатору Володимиру Путіну притаманно посилювати свої атаки та тиск армії для того, щоб мати міцніші позиції у переговорному процесі.
“Тому не слід сподіватися на те, що в нас будуть якісь потужні контрнаступи під інавгурацію Трампа. Якщо й будуть, то ці контрнаступи будуть нестимуть виключно військову доцільність відносно наявних сил, засобів і можливості виявити слабкі сторони противника”, – розповів експерт.
Він зауважив, що такі дії на фронті розвиваються виходячи з можливостей, потенціалу та наслідків. Військові враховують всю ситуацію, від найкращої, найбільш позитивної до найгіршої чи найменш вдалої.
“Тому військові операції, вони плануються під військову доцільність, а не під політичну. Чому я завжди наголошую, що Путін ставить завжди в пріоритеті політичні цілі, досягнення політичних цілей перед військовими. Тоді як у нас, поки що, слава Богу, все-таки перевага стоїть за військовою доцільністю в плані проведення військових операцій”, – підкреслив він.
Варто нагадати, що нещодавно Трамп заявив, що хотів би зустрітися з Путіним якомога швидше після своєї інавгурації 20 січня. За словами Трампа, від російського диктатора залежить завершення війни проти України.