У Польщі поліція займається справою про зняття українського прапора з будівлі міської ради в Білій Підляській під час мітингу кандидата в президенти, депутата Європарламенту Гжегожа Брауна.
“Працівники встановили особу чоловіка, який зняв прапор України з будівлі міської ради. Також детально аналізуються записи, що стосуються цього інциденту. Зібрані матеріали будуть передані до прокуратури”, – повідомили у поліції,
Там також зауважили, що за таку поведінку загрожують правові наслідки.
Tak wygląda wiec Brauna w Białej Podlaskiej. Ludzie weszli na budynek Urzędu Miasta i zerwali ukraińską flagę. Polityka nienawiści zbiera żniwo. To nie jest patriotyzm. To hańba. pic.twitter.com/qxpPrmkchg
— Marta Wcisło #Trzaskowski2025 (@WcisloMarta123) April 30, 2025
Зокрема, у мережі з’явилось відео з мітингу Брауна, на якому видно, як чоловік піднявся по драбині до балкона ратуші, витягнув з кріплення український прапор і віддав його кандидату в президенти. На місце українського прапора цей чоловік вставив польський.
У відповідь на це Браун потиснув йому руку на знак подяки. Під час інциденту натовп скандував, зокрема: “Тут Польща“. А сам Браун виступив перед присутніми.
“Я беру всіх вас за свідків, що пан Кацпер, як мій помічник, призначений для виконання обов’язків польського депутата Європейського парламенту, на моє прохання і за моєю чіткою вказівкою, зробив те, що зробив. Отже, це моя відповідальність”, – заявив політик.
За його словами, український прапор буде передано до найближчого консульства України.
Реакція України
На цей вчинок вже відреагував посол України у Польщі Василь Боднар. Він назвав витівку на акції свідомою провокацією з метою зашкодити відносинам між країнами.
“Давайте протидіяти подібним провокаціям разом і рішуче. Особливо у час брутальної війни Росії проти України, що триває, коли ми боремося за нашу спільну безпеку”, – написав посол України.
Не перша провокація Брауна
Також варто нагадати, що на початку червня Браун зняв прапор України, що майорів на одній зі щогл на кургані Костюшка у Кракові.
Свій вчинок він пояснив тим, що прапор висів у “неправильному місці”, тому його було передано до консульства у Кракові.