Гельсінська комісія США заборонена в Росії – кримінальне переслідування за співпрацю

Гельсінська комісія США заборонена в Росії - кримінальне переслідування за співпрацю 1 За сприяння та співпрацю з організацією росіяни зазнають кримінального переслідування.

У Росії внесли до списку «небажаних організацій» Гельсінську комісію . Цю організацію було створено американським урядом для міжнародного співробітництва в галузі прав людини, військової безпеки та економічної взаємодії.

Генеральна прокуратура оголосила про заборону її діяльності в Росії. За сприяння і співпрацю з організацією росіяни будуть піддаватися кримінальному переслідуванню, повідомляє Радіо Свобода.

Гельсінська комісія США (офіційна назва – «Комісія з безпеки і співробітництва в Європі») була заснована 1976 року. Її завдання – стежити за виконанням країнами Гельсінських угод 1975 року про співпрацю і дотримання територіальної цілісності та суверенітету країн. Угоду підписали глави 35 держав. Серед них були всі існуючі на той момент держави Європи (включно з СРСР), крім Албанії, а також США і Канада.

Закон про небажані організації діє в Росії з 2015 року. Робота структур, які влада вносить до відповідного реєстру, у країні заборонена. За участь у діяльності небажаної організації загрожує штраф, а в разі повторного епізоду – до чотирьох років позбавлення волі.

Нагадаємо, згідно із законом про «небажані організації» в Росії, «небажаною» може бути визнано іноземну або міжнародну неурядову організацію, яка «становить загрозу основам конституційного ладу Росії, її обороноздатності та безпеці». Насправді це інструмент боротьби з інакомисленням, а формулювання, що саме можна вважати участю і загрозою, у законі розпливчасте.

Водночас у доповіді Гельсінкської комісії раніше стверджувалося, що Вашингтон має переглянути своє ставлення до Росії, відмовитися від статусу-кво часів холодної війни у відносинах з Росією і назвати Москву «постійною» загрозою глобальній безпеці.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності