Гарантії безпеки для України – Зеленський вважає, що вони мають виходити за рамки НАТО

Водночас він прагне отримати гарантії безпеки і за межами оборонної сфери.

Президент Володимир Зеленський заявив, що система гарантій безпеки для України має виходити за межі участі лише країн-членів НАТО. Він висловив сподівання, що до цього процесу долучаться й нейтральні держави, зокрема Японія, з якою “Київ має конструктивні відносини”.

Глава держави під час зустрічі з журналістами наголосив, що безпекові гарантії не обмежуються лише військовою присутністю, а охоплюють також економічну підтримку, енергетичну стабільність і фінансування оборони, пише “Інтерфакс-Україна”.

“Питання гарантій безпеки ‒ це не лише питання контингенту. Я хотів би, щоб до цього долучалися не лише країни НАТО. Наприклад, Японія. У нас із нею добрі відносини, і ми відкриті у взаємодії. Я хотів би, щоб вони теж стали частиною цієї системи”, ‒ зазначив Зеленський.

Він також підкреслив, що питання гарантій не повинно обмежуватися формальним членством у НАТО. За словами президента, важливо, хто готовий бути партнером України, незалежно від статусу в Альянсі.

“Річ не в тому, чи це країна НАТО, чи ні. Питання ‒ хто є нашим партнером. Так склалося, що більшість партнерів ‒ це держави НАТО. Але є й нейтральні країни, з якими ми також готові будувати співпрацю”, ‒ додав він.

Нагадаємо, у контексті обговорення можливої миротворчої місії після досягнення домовленостей або припинення вогню з Росією, генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що безпосередня участь Альянсу є малоймовірною. Водночас, за його словами, окремі союзники можуть брати участь у такій місії на двосторонній основі ‒ ці варіанти вже обговорюються, зокрема представниками Франції та Великої Британії.

Саміт “коаліції охочих” у Парижі мав дати відповідь на запитання, чи готові європейські лідери до реальних кроків щодо гарантування безпеки України та Європи. Та замість конкретних рішень на паризькому саміті пролунали самі лише обіцянки.

Про те, які плани лежать на столі у ЄС, у статті “Коаліція нерішучих”. Чому плани розміщення європейських військ в Україні буксують” пише оглядач Володимир Кравченко.

Джерело

Велика БританіяВолодимир ЗеленськийКиївська областьНАТО