Гарантії безпеки для України – США звернулися до Європи з дипломатичним демаршем

Гарантії безпеки для України - США звернулися до Європи з дипломатичним демаршем 1 Ілюстративне фото: звернулися до Європи щодо можливих гарантій безпеки для України (Getty Images)

Сполучені Штати надіслали європейським країнам дипломатичний демарш із запитом про можливі гарантії безпеки для України. Документ був направлений цього тижня.

Чотири європейські джерела повідомили, що демарш містить питання про потенційне розміщення військ та інші варіанти підтримки.

Два джерела підтвердили, що у документі запитується про можливі майбутні військові внески європейських країн.

Державний департамент США поки що не надав офіційного коментаря з цього приводу.

Гарантії безпеки для України

Україна розглядає членство в як ключовий механізм для запобігання можливій майбутній агресії з боку Росії. Водночас в Альянсі наразі лише підтверджують, що вступ України може відбутися в перспективі.

Президент заявив, що у разі, якщо Україну не приймуть до НАТО, вже підготовлений альтернативний варіант. Так званий “план Б” передбачає подвоєння чисельності українських військових, а також розширення фінансової та військової підтримки з боку західних партнерів.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності