Філатов заявив про загрозу своєму життю та просить пояснень МВС
Підозрюваний у вбивстві Фаріон збирав досьє на інших публічних осіб.
Міський голова Дніпра Борис Філатов офіційно звернувся до міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка з вимогою надати пояснення, чому правоохоронці не попередили його про потенційну загрозу життю після виявлення у підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон досьє з його прізвищем.
У зверненні, оприлюдненому 27 червня, Філатов зазначив, що під час судового засідання у справі про вбивство колишньої народної депутатки Ірини Фаріон стало відомо: в хмарному сховищі мобільного телефону підозрюваного В’ячеслава Зінченка зберігалися PDF-файли з інформацією не лише про загиблу, а й про інших публічних осіб, серед яких — і сам Борис Філатов.
“Це може свідчити про те, що був складений певний список громадян України, котрі підлягали фізичному знищенню”, — написав він, повідомляють “Українські новини”.
Філатов також нагадав, що 13 березня 2025 року біля його офіційного офісу, розташованого поруч із приватною оселею, невідомі особи, замасковані під працівників енергокомпанії, незаконно встановили камеру відеоспостереження. Попри повідомлення про цей факт до МВС, жодної реакції на нього не було.
Крім того, у заяві згадується ще один можливий фігурант цього списку — громадський діяч Сергій Стерненко, який 1 травня 2025 року пережив замах на своє життя. Нападника тоді затримали на місці.
“Аналізуючи вищевказані події, неможливо дійти до іншого висновку, крім як про те, що всі зазначені події повʼязані між собою”, — наголошує Філатов.
Міський голова Дніпра вимагає від міністра пояснень, чому він як посадова особа і громадянин не був поінформований про факт включення його до потенційно небезпечного списку.
Він також закликає пояснити, чому правоохоронці не вжили жодних заходів після виявлення цієї інформації під час досудового слідства і чому про неї він дізнався лише зі ЗМІ.