Експерт пояснив, чому заяви Порошенка про нафтопровід “Дружба” недоречні

Заяви п’ятого президента Петра Порошенка щодо нафтопроводу “Дружба” є недоречними, бо він разом із колишнім посадовцем Віктором Медведчуком є фігурантом кримінальної справи щодо відчуження нафтопроводу “Самара – Західний напрямок” 2016 року.

За словами Олещука, вказаний нафтопровід, який належав Україні, через офшори привласнили фірми Медведчука за сприяння на той час очільника держави Порошенка.

“Труба була бартером між [нелегітимним президентом Росії Володимиром] Путіним і “гетьманом”. Це було своєрідне “дякую” від Путіна за завод Порошенка у Криму, який перейшов у власність Росії. До речі, як розповідав сам Медведчук, у схемі “труби” була задіяна фактично вся верхівка державного апарату з Порошенком включно. Лише за публічними даними, Порошенко повинен відшкодувати Україні $210 млн збитків. Де тоді були заяви Порошенка?” – підкреслив Олещук.

За словами експерта, Порошенко запропонував зарегулювати криптовалюти й оподаткувати їх “для наповнення українського бюджету”, забувши про власні офшорні активи й ухилення від податків ним і членами його сім’ї.

“Порошенко вимагає оподатковувати крипту в момент, коли його сина зловили на несплаті військового збору та інших податків на суму понад 770 млн грн. У момент, коли він через свій банк вклав в облігації 156 млн грн, які українці донатили в його фонд. Із них Порошенко заробив 50 млн грн неоподаткованого (!) прибутку. А скільки здобутих сумнівним способом мільярдів Порошенко вивів в офшори? Чи всі вже забули Panama Papers? А скільки податків Порошенко сплатив в армію Росії, торгуючи у війну на території РФ (“Roshen” у Липецьку та ін.)?” – зазначив експерт.

Він також розкритикував ініціативу Порошенка заблокувати Telegram в Україні.

Нагадаємо, 12 лютого Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України ухвалила рішення про санкції стосовно Порошенка.

Також його обвинуватили в державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій так званих “ЛНР” і “ДНР”. За версією слідства, він пов’язаний із закупівлею вугілля з тимчасово окупованих територій ОРДЛО у 2014–2015 роках.

Джерело

Росія