Посол України у Польщі Василь Боднар заявив, що українців, які стали жертвами Волинської трагедії, також вшанують. В інтервʼю “Суспільному” він підкреслив, що наразі сторони над цим “плідно працюють”.
Дипломат зазначив, що сторони домовились не розголошувати результатів до того, як досягнуть конкретних домовленостей та почнуть роботи. Він підкреслив, що це “дорога з двостороннім рухом”.
“Вона включає дуже великий комплекс питань, пов’язаних з чинним законодавством, з діючими нормами, з узгодженням певних місць [поховань] по обох сторонах кордону”,— заявив Боднар.
Він також заявив, що українська сторона працює над цим питанням з Організацією українців у Польщі. За його словами, разом вони визначають місця для поховань.
“Скажу так, що є дуже конструктивний і практичний діалог”, — додав український посол.
Нагадаємо, очільник польського Міноборони Владислав Косіняк-Камиш заявляв, що підтримка Польщею вступу України у Європейський Союз неможлива без вирішення питання “Волинської трагедії”. До цього заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський говорив, що без розв’язання питання ексгумації жертв Волинської трагедії “Україна не може мріяти про вступ до ЄС”.
У жовтні Український інститут національної памʼяті (УІНП) повідомляв, що у 2025 році розпочне пошукові роботи та ексгумацію жертв Волинської трагедії на території Рівненської області. У МЗС Польщі привітали це рішення.
Наприкінці листопада міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський після зустрічі з українським колегою Андрієм Сибігою заявив, що перешкод для проведення пошуково-ексгумаційних робіт жертв Волинської трагедії на території України немає. Він додав, Польща підтримує Україну не лише у військовій сфері, а й у переговорах щодо вступу до Європейського Союзу.
Волинська трагедія донині впливає на україно-польські відносини. Але Києву та Варшаві не вдається дійти згоди. І ось уже поляки кажуть: Україна не буде членом ЄС, якщо не врегулює історичних питань із Польщею. Про те, “Чого бояться в Києві та Варшаві і як помирити Україну та Польщу”, читайте у статті Володимира Кравченка.