Очільник Кремля Владімір Путін неодноразово заявляв, що дозвіл Заходу на удари вглиб Росії далекобійною зброєю та її використання Україною нібито означатиме пряму участь НАТО та країн Європи у війні. Проте такі заяви є свідомою маніпуляцією, а самі поставки зброї Україні не роблять держави стороною конфлікту, підкреслив у соцмережі X кандидат юридичних наук та ексзаступник генпрокурора України Гюндуз Мамедов.
“Відповідно до міжнародного права, керуючись логікою Статуту ООН та Декларації про принципи міжнародного права, державою-агресором чи стороною конфлікту є ті, хто надає свою територію для нападів, як це зробила Білорусь, або направляє військові контингенти, як Північна Корея”, — підкреслив Мамедов.
Він зазначив, що Україна має право на самозахист від агресії. Це, зокрема, означає й удари по легітимних цілях на території агресора.
Нагадаємо, 17 листопада видання The New York Times повідомило, що США дозволили Україні бити американськими ракетами по території РФ. Однак вже 18 листопада у Axios з посиланням на джерела написали, що цей дозвіл стосується лише ударів по Курській області, де перебувають північнокорейські військові.
Раніше головний редактор “Цензор.Нет” Юрій Бутусов повідомляв, що Україна вперше застосувала американські далекобійні ракети ATACMS по російській території. Вранці Генеральний штаб ЗСУ підтвердив, що у ніч на 19 листопада підрозділи Сил оборони України спільно завдали удару по арсеналу 1046 центру матеріально-технічного забезпечення у районі міста Карачев Брянської області РФ.