Американським оборонним компаніям слід бути напоготові, оскільки Москва прагне підірвати підтримку України, а російські суб’єкти саботують їхню діяльність у країні та за кордоном, заявили в четвер, 21 листопада, розвідувальні служби та органи національної безпеки США, пише Bloomberg.
Російські розвідувальні групи можуть спробувати виявити і завербувати «інсайдерів» оборонної промисловості, заявили агентства. Зокрема, вони застерегли від появи на території підприємств сторонніх людей, які намагаються зав’язати стосунки з персоналом або просто з’являються там, де не належить.
«Американські компанії, особливо ті, які підтримують організації, залучені до конфлікту в Україні або інших поточних геополітичних конфліктів, як передова практика, мають підвищити пильність і посилити заходи безпеки», – ідеться у спільному бюлетені Національного центру контррозвідки та безпеки, Федерального бюро розслідувань і кількох агентств Міністерства оборони.
Попередження тим більш актуальне, що з’явилося чимало свідчень того, що російські спецслужби застосовують дедалі агресивнішу тактику і вербують злочинців, і, можливо, стоять за низкою підпалів, кібернетичних та інших атак по всій Європі в останні місяці.
«Диверсійна діяльність Росії в Європі підвищує ризик для американських компаній за кордоном і, можливо, у себе вдома», – заявили агентства.
Досі диверсійна діяльність Росії була спрямована переважно на європейські цілі, включно зі зірваною в липні змовою з метою вбивства генерального директора німецького виробника зброї Rheinmetall AG. Але, схоже, в центрі уваги все частіше опиняються США. Зокрема, представники європейських і американських спецслужб вважають, що саме Москва стояла за спробами підпалу вантажних літаків, що прямували до Північної Америки.
Американські та європейські компанії, зазначає видання, спішно нарощують виробництво озброєнь, як-от боєприпаси і ракети, для поставок в Україну, а також для поповнення запасів у своїх країнах. Такі компанії, як Rheinmetall, норвезька Nammo AS і американська Northrop Grumman Corp. уклали договори безпосередньо з українською промисловістю, щоб підтримати їхнє виробництво.
Нагадаємо, західні уряди намагаються відреагувати на «гібридну війну» Росії, яка за допомогою диверсантів і завербованих влаштовує диверсії на військових і цивільних об’єктах по всій Європі. Метою цих атак, часто керованих російською військовою розвідкою ГРУ, є спроба роз’єднати союзників України, порушити військові поставки для ЗСУ і випробування рішучості Заходу, цитує The Financial Times слова представників європейських силових структур.
«Росія намагається показати, що вона всемогутня і може бентежити наші суспільства, сіяти страх і знайти способи зробити наше життя більш нещасним. Це також перевірка нашої реакції, тому що якщо ми не відреагуємо, кількість нападів буде збільшуватися», – розповів президент Латвії Едгарс Рінкевичс. Він сказав, що союзники по НАТО «намагаються з’ясувати», як реагувати, не застосовуючи положення військового альянсу про колективну оборону.