Демобілізація в Україні – чому Міноборони не вносить до ВРУ вже готовий законопроєкт

Демобілізація в Україні - чому Міноборони не вносить до ВРУ вже готовий законопроєкт 1 Іван Гаврилюк розповів, що ще треба доопрацювати.

Законопроєкт про демобілізацію вже розробили, однак ще потрібно три місяці для того, аби опрацювати механізми його реалізації. Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді заявив перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк.

«Закон напрацьований, вже готовий до його передачі в Верховну Раду через Кабінет міністрів України. Проте для того, щоб цей закон був переданий, ми сьогодні напрацьовуємо низку механізмів для того, щоб зрозуміти, яким чином ми зможемо замінити ту велику кількість людей, які підпадуть під демобілізацію», – зазначив Гаврилюк.

Зокрема, за його словами, зараз напрацьовуються нові форми й способи бойових дій. І саме для цього, підкреслив Гаврилюк, потрібно ще три місяці.

Водночас заступник міністра оборони наголосив, що перед тим як вносити законопроєкт про демобілізацію до ВРУ, потрібно створити такі умови, аби реалізація документа не призвела до «зникнення держави Україна».

«Щодо законопроєкту про демобілізацію. Нагадаю, що Україна перебуває в умовах повномасштабного вторгнення, повномасштабної агресії з боку Росії. Відповідно політики в умовах воєнного стану формує Міністерство оборони з генеральним штабом», – додав зі свого боку прем’єр-міністр Денис Шмигаль, який також виступав під час години запитань до уряду.

Нагадаємо, цього тижня проголосувала за те, аби викликати прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, який і так мав прийти на годину запитань до уряду 10 січня. Депутати вирішили викликати очільника Кабміну через закон про демобілізацію, який мав ініціювати уряд згідно із законом про мобілізацію.

Раніше народний депутат з фракції «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко заявляв, що законопроєкт про демобілізацію бійців , які воюють від початку повномасштабної війни, вже готовий. Парламентар уточнив, що про це йому розказав перший заступник міністра оборони. Однак, за словами Гончаренка, цей законопроєкт не внесуть до Ради, поки не буде достатньої кількості резервів, щоб замінити демобілізованих.

Водночас секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки Роман Костенко ще восени 2024 року заявляв, що у Міністерстві оборони України мали б допрацювати законопроєкт про демобілізацію ще до 18 грудня минулого року. Про ці терміни повідомило саме Міноборони у відповідь на звернення безпекового комітету.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності