Чому Британія пообіцяла сто років підтримувати Україну – основна причина
В тому числі і через серйозні політичні амбіції.
Уклавши Сторічну угоду із Україною про партнерство, Велика Британія вирішила продемонструвати перед усім світом свій статус серед великих геополітичних гравців та претензії на роль лідера в Східній та Центральній Європі, пише у матеріалі «Україну страхують на випадок, якщо її не візьмуть у НАТО. Десять головних пунктів» оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко.
Автор вказує, що ініціювали угоду про столітнє партнерство представники консервативної партії, однак після зміни уряду в країні на практиці завершили реалізацію проєкту уже лейбористи, що вказує на єдиний погляд британських політиків на питання.
«Навіщо цей документ британцям? Практично всі співрозмовники ZN.UA одностайні в тому, що Лондон так підвищує свій статус у прем’єр-лізі великих геополітичних гравців, намагається продемонструвати, що він по праву претендує на роль лідера в регіоні Східної та Центральної Європи. Адже й сповнена амбіцій Франція прагне закріпити подібний статус у Європі», – пише оглядач.
З іншого боку ця угода має гарантувати певну стабільність у Європі в разі зменшення ролі США, в тому числі, якщо Україну так і не приймуть в НАТО.
Зокрема на це вказує згаданий план Великої Британії «вивчити варіанти розгортання» військових баз в Україні. Кравченко не виключає, що це може бути натяком на підготовку до розміщення британських миротворців, що за закритими дверима обговорювалось під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єра Кіта Стармера.