Червоні лінії для України – Зеленський назвав перелік

Червоні лінії для України - Зеленський назвав перелік 1 Також президент розповів, що безумовно має відбутися в рамках зусиль щодо припинення війни.

Окуповані території України ніколи не стануть російськими, заявив президент під час спільної зі своїм фінським колегою Александром Стуббом конференції. Голова Української держави також назвав й інші «червоні лінії» для українців.

«Прямо всі «червоні лінії» я вам зараз не скажу. Це довга дискусія. Головні речі – не втратити незалежність та суверенітет нашої держави. І щоб ніколи в житті Росія не мала впливу на незалежність українців», – заявив Зеленський. 

За його словами, він також не хоче обговорювати з росіянами, яка повинна бути українська армія. Тому що це, наголосив голова держави, частина гарантій безпеки для українців. 

«Це також важливий елемент інфраструктури гарантій безпеки та нашої незалежності. Справедливого і гарантованого миру, що війна не повернеться», – додав президент. 

Крім того, він не збирається проговорювати з ворогом економічні гарантії безпеки. Головною економічною гарантією безпеки для України він назвав Європейський Союз.

«Це безумовні речі, які нам потрібні. Тисячі людей, журналістів, політичних в’язнів, не лише військових, а й цивільних. Різних людей. Тисячі людей в тюрмах. Вони всі повинні бути у своїх сім’ях, українських своїх родинах. А тих, кого вони закатували, ми повинні отримати їх і повернути додому, до їхніх сімей. На жаль, навіть тих, хто загинув. Це безумовні речі, які мають безумовно бути. І незалежність та суверенітет, і навіть території, які тимчасово окуповані. Вони російськими не стануть ніколи», – заявив президент.

Нагадаємо, 19 березня Зеленський має поговорити із президентом Дональдом Трампом. Зокрема, український президент сподівається почути деталі розмови голови Білого дому з очільником країни-терористки Владіміром Путіним.

У вівторок, 18 березня, Путін і Трамп домовилися про припинення російських атак на українські енергетичні об’єкти на 30 днів, але диктатор відмовився погодитися на ширше припинення вогню. Сторони, однак, домовилися розпочати обговорення «повного припинення вогню і постійного миру», згідно з заявою Білого дому.

У заяві Кремля тим часом йдеться про те, що Путін висунув кілька умов для ширшого перемир’я серед яких, зокрема, припинення постачання зброї та надання розвідувальної підтримки Україні. Як пише , загалом Путін відкинув перемир’я, але Трамп назвав результат розмови з російським диктатором перемогою, привітавши це як можливий перший крок до ширшої угоди.

Путін під час розмови з Трампом заявив, що нібито дав команду своїм військам не атакувати українську енергетику й інфраструктуру. Щоправда, через пів години після повідомлення про завершення розмови Трампа й Путіна росіяни запустили по Україні дві балістичні ракети «Іскандер-М», чотири зенітні керовані ракети С-300, а також 145 ударних донів Shahed і безпілотників-імітаторів.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності