Кабінет міністрів України призначив нових заступників міністру оборони Рустему Умєрову, а також звільнив із цієї посади Сергія Мельника, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук. Таке рішення уряд ухвалив під час засідання 29 квітня.
Кого призначили?
Сергій Боєв
Так, Сергій Боєв став першим заступником міністра оборони. Попередньо його звільнили з посади заступника голови МОУ з питань європейської інтеграції.
У 2004 році він закінчив факультет міжнародної економіки та менеджменту Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, де здобув ступінь бакалавра за спеціальністю «Міжнародна економіка». Також є випускником Вортонської бізнес-школи Університету Пенсильванії, де здобув ступінь магістра ділового адміністрування.
Протягом 2004-2009 років працював у командах кредитних ринків та інвестиційно-банківських операцій в інвестиційних банках JP Morgan Chase та Credit Suisse. Згодом – у 2010-2014 роках – був консультантом та керівником проєктів в українському офісі консалтингової компанії The Boston Consulting Group.
З 2016 по 2018 роки обіймав посаду директора з розвитку бізнесу ПАТ «Укргазвидобування». Після чого, аж до 2022 року очолював напрями з розробки стратегій, бізнес-аналітики, управління інвестиціями та розвитку бізнесу в АТ НАК «Нафтогаз Україна».
З травня 2023 року до жовтня 2024 року Боєв був заступником міністра з питань стратегічних галузей промисловості України з питань європейської інтеграції. 11 жовтня минулого року його призначили заступником голови Міноборони з питань європейської інтеграції.
Боєв нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.
«Він координуватиме всі напрямки роботи заступників міністра, щоб забезпечити єдиний курс — від поточних потреб фронту до майбутньої архітектури українського війська. Головне завдання — сформувати цілісну стратегію дій: задоволення нагальних потреб армії тут і зараз; розбудова спільно з колегам Сил оборони майбутнього, що створюються єдиним фронтом Міністерством оборони та Генеральним штабом», – зазначив Умєров у Facebook.
За його словами, пріоритетом Боєва буде розвиток міжнародних партнерств, фінансування та інвестиції в український оборонно-промисловий комплекс, а також створення спільних підприємств із міжнародними партнерами.
Олександр Козенко
Олександр Козенко раніше він був радником Умєрова та займався питаннями розвитку державної авіації. Зокрема, Козенко тривалий час займався адаптацією F-16 та Mirage в Україні.
З 1994-2006 роки працював в галузі цивільної авіації в різних авіакомпаніях, зокрема: Міжнародні авіалінії України, ДП «Авіалінії України», EL-AL Israel Airlines. З 2006-2017 роки був топменеджером різних міжнародних та українських компаній. З 2020-2023 роки працював радником керівника офісу президента України.
У розслідуванні Вihus.info від грудня 2023 року йшлося, що будучи радником голови ОПУ Андрія Єрмака Козенка залучили до президентської комісії з питань помилування. Разом із президентом Володимиром Зеленським він також брав участь в обговоренні з французами моделі створення національного авіаперевізника України. Крім того, Козенко 2023 року входив до координаційної наради з партнерами України щодо коаліції винищувачів. Згідно з розслідуванням, один із пунктів посадових обов’язків Козенка звучав так: «виконує окремі доручення керівництва, що належать до його компетенції».
За словами журналістів, він керував компанією з Дніпра «Фігаро-кейтеринг», а також опікувався фірмою Yoki. Остання – це студія комплексних інтерактивних рішень для усіляких заходів і корпоративів.
Також Козенко свого часу брав участь у фестивалі шеф-кухарів та заснував компанію Akrylight, яка займалася зовнішньою рекламою. Власником останньої Козенко значився до кінця 2020 року. Після цього він почав працювати в ОПУ.
Козенко відмовився розповідати журналістам, яким чином він потрапив до офісу президента та, які функції там виконував. Мовляв, «він обмежений у цьому законодавчо». Натомість він розповів розслідувачам, що був керівником низки великих компаній і власником кількох бізнесів, які продав і має досвід роботи у сфері авіації понад 10 років.
«На новій посаді відповідатиме за розвиток спроможностей авіації», – повідомив Умєров у Facebook, чим займатиметься Козенко.
Микола Шевцов
Ще одним заступником Умєрова став Микола Шевцов, який раніше очолював Головне управління логістики Генштабу ЗСУ. Тепер у МОУ, за словами Умєрова, він має реформувати закупівлі та постійно працювати з ринком та виробниками.
«Микола Шевцов разом з АОЗ та ДОТ буде працювати над скороченням часу на забезпечення військових, максимально спрощуючи бюрократичні процедури та цифровізуючи процеси. Важливим завданням є також постійний зворотний зв’язок від наших військових на фронті, щоб ми могли оперативно коригувати потреби та прискорювати процес постачання», – зазначив Умєров.
З того, що ще відомо про Шевцова з відкритих джерел, у листопаді 2013 року Шевцов ще у званні полковника був т.в.о заступника командувача військ оперативного командування «Північ». Станом на жовтень 2015 він був начальником Озброєння ЗСУ. Того ж місяця отримав звання генерал-майора. З травня 2019 Шевцов – генерал-лейтенант.
Раніше уряд звільнив генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка з посади першого заступника міністра оборони. Незадовго до цього він розповідав, що йде з посади за власним бажанням, але деталей рішення не наводив. Водночас членкиня Громадської антикорупційної ради при Міноборони Тетяна Ніколаєнко припускала, що рішення може бути повʼязаним з його конфліктом з міністром Рустемом Умєровим. Вона вказувала, що Гаврилюк став «справжнім міністром», а також «дуже зміцнив свої позиції у сфері нагляду за закупівлями, і видно таки комусь перейшов дорогу».