Бессент вважає Путіна винним у воєнних злочинах і розкритикував санкції Байдена
Також посадовець розкритикував “слабкі санкції”.
Міністр фінансів США Скотт Бессент під час слухань у Конгресі назвав очільника Кремля Владміра Путіна “воєнним злочинцем” і заявив, що санкційна політика адміністрації попереднього президента США Джо Байдена була недостатньо жорсткою для ефективного стримування агресії РФ. Водночас Бессент визнав необхідність дипломатичних переговорів навіть із такими фігурами, як Путін.
Про це він сказав у відповідь на запитання конгресмена-демократа Хуана Варгаса, виступаючи перед Комітетом з фінансових послуг Палати представників.
Варгас поцікавився, чи вважає Бессент Путіна воєнним злочинцем, на що той прямо відповів ствердно. Коли ж політик запитав, чи вів би міністр переговори з воєнним злочинцем, Бессент відповів, що “такою є природа дипломатії і треба вести переговори з обома сторонами”, навівши приклад перемовин США з Японією після Другої світової війни.
Окремо міністр прокоментував економічну стратегію попередньої адміністрації Білого дому щодо Росії. Він розкритикував санкційну політику за надмірну м’якість, вказавши, що обмеження були застосовані лише до другорядних нафтогазових компаній, а запроваджене цінове ембарго на російську нафту не спрацювало.
Бессент також згадав про зростання доходів РФ від викопного палива, що, за його словами, продовжує фінансувати військову агресію проти України. Натомість він похвалив ефект дій адміністрації Дональда Трампа, заявивши, що завдяки її енергетичній політиці світові ціни на нафту знизилися, що вже призвело до скорочення російських прибутків.
“Завдяки нашому енергетичному надлишку й сигналам на ринку сира нафта подешевшала приблизно на 20% цього року. І я з великим інтересом прочитав сьогодні вранці, що доходи Російської Федерації впали на 12% минулого місяця ‒ це завдасть удару по російській військовій машині”, ‒ зауважив посадовець.
Міністр наголосив, що жодна країна чи організація, які прямо чи опосередковано фінансували російську військову машину, не повинні брати участі у повоєнному відновленні України.
“Коли цей жахливий російсько-український конфлікт закінчиться, жодна країна чи особа, які фінансували російську військову машину, не матимуть права на будь-яку відбудову в Україні, особливо ту, що фінансується Світовим банком чи будь-яким іншим багатостороннім банком розвитку”, ‒ підкреслив Бессент.
Окремо міністр фінансів повідомив про зусилля США в рамках співпраці з ОЕСР, МВФ та Світовим банком задля забезпечення прозорості державного боргу в уразливих країнах. За його словами, наразі важко допомагати тим державам, які мають приховані чи непрозорі зобов’язання перед зовнішніми кредиторами:
“Існують хижацькі угоди з видобутку корисних копалин, і ми не можемо ефективно допомагати країнам, якщо не знаємо справжнього рівня боргу або наявності пріоритетних виплат іншому кредитору”, ‒ додав він.
Нагадаємо, Бессент говорив, що за задумом Дональда Трампа угода про інвестиційне партнерство між Сполученими Штатами та Україною стане одним із важелів впливу на Росію.