Американські війська в Європі – Трамп може вивести їх країн Балтії
Автор вважає, що європейці повинні зменшити свою небезпечну залежність від ворожої Америки.
Коли минулого тижня віцепрезидент США Джей Ді Венс вийшов на сцену Мюнхенської конференції з питань безпеки, він виступив із суворим попередженням. Він сказав присутнім політикам і дипломатам, що свобода слова і демократія перебувають під загрозою з боку європейських еліт.
Його промова мала вражаючий зворотній ефект, переконавши багатьох слухачів у тому, що сама Америка зараз є загрозою для Європи, зазначає Гідеон Рахман, головний оглядач відділу міжнародних відносин Financial Times.
На думку колумніста, те, що зробив Венс, було підривом ідей свободи, демократії та спільних цінностей, які лежали в основі західного альянсу протягом 80 років. У його світі боротьба за свободу в Європі більше не полягає у стримуванні автократичної та агресивної Росії, як це було для Гаррі Трумена чи Рональда Рейгана.
“Ідеологія адміністрації Трампа означає, що у важливих питаннях вона зараз відчуває більшу спорідненість з Путіним, ніж з Зеленським. Путін розглядається як воїн, який бореться за свою країну і за консервативні цінності; українців відкидають як нахлібників, які мають неправильних друзів у Європі”, — пише Рахман.
Оглядач вважає, що Трамп має намір укласти угоду щодо України з Путіним через голови Зеленського та європейців. Це може мати трагічні наслідки для України, яку незабаром можуть попросити змиритися з втратою території без гарантій безпеки на майбутнє. Альтернативою буде спроба боротися далі без американської допомоги.
“Наслідки для решти Європи також викликають тривогу. Путін хоче, щоб війська НАТО були виведені з усієї колишньої радянської імперії. Європейські чиновники вважають, що Трамп, швидше за все, погодиться вивести американські війська з країн Балтії й, можливо, далі на захід, залишивши ЄС вразливим перед російською армією, яка, як попереджають уряди країн НАТО, готується до більш масштабного конфлікту за межами України”, — повідомляє Рахман.
Оглядач додає, що політичні амбіції адміністрації Трампа щодо Європи означають, що наразі Америка також є супротивником — загрожує демократії в Європі й навіть європейській території, як у випадку з Гренландією.
“Трамп використовуватиме будь-які важелі впливу, щоб змусити європейських союзників Америки дотримуватися своїх зобов’язань у питаннях від торгівлі та безпеки до їхньої внутрішньої політики”, — підсумував Рахман.
Раніше міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що Європа не може вважати, що американські війська будуть на континенті вічно. У ЄС мають більше інвестувати у власну оборону.