30-денне припинення вогню – воно має початися 12 травня – Зеленський зробив заяву

30-денне припинення вогню - воно має початися 12 травня - Зеленський зробив заяву 1 Президент наголосив, що припинення має бути всеосяжним та безумовним.

З 12 травня має початися припинення вогню щонайменше на 30 днів, заявив президент Володимир Зеленський під час спільного брифінгу з європейськими лідерами у Києві. Зокрема, до столиці прибули прем’єр-міністр Британії Кір Стармер, прем’єр Польщі Дональд Туск, президент Франції Еммануель Макрон та канцлер Німеччини .

«Вп’ятьох тут, а також за участі наших друзів, партнерів, керівників ще 30 країн Євросоюзу і НАТО онлайн ми обговорили те, що потрібно якнайшвидше заради миру. Найголовніший результат – це абсолютно чітка об’єднана позиція щодо наступного. Ми домовилися, що з понеділка 12 травня має розпочатися повне і безумовне припинення вогню щонайменше на 30 днів. Ми разом вимагаємо цього від Росії. Ми знаємо, що нас підтримують у цьому Сполучені Штати Америки», – заявив Зеленський.

Він наголосив, що безумовне припинення вогню – це означає, що для нього не виставлятимуться жодні умови. Спробу висунути будь-які умови Зеленський назвав свідченням наміру затягнути війну та зірвати дипломатію.

«Припинення вогню має бути всеосяжним – повітрі, на морі та на суші. Забезпечити моніторинг припинення вогню цілком можливо у координації зі Сполученими Штатами Америки. Це є дійсно реалістичним. Припинення вогню має тримати 30 днів, щоб дати реальний шанс дипломатії. Протягом цього часу робота буде зосереджена на визначенні безпекових політичних і гуманітарних основ миру», – додав Зеленський.

Очільник Андрій Сибіга розповів, що після засідання «коаліції охочих», Зеленський, Туск, Стармер та Мерц подзвонили президенту Дональду Трампу. Йому повідомили, що Україна та союзники готові до 30-денного всеосяжного припинення вогню.

Раніше канцлер Мерц припустив, що домовленості про припинення вогню можуть узгодити вже у ці вихідні. Він повідомив, що оголошене Росією триденне «перемир’я» потенційно вдасться продовжити, що створить основу для початку мирних переговорів.

Про те, якими є шанси, що в Україні з’явиться європейський миротворчий контингент, і яким має бути його мандат, у статті «Європа заворушилася. Хто і як може відправити миротворців в Україну» розмірковував Володимир Кравченко.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності