Багато дітей у прифронтових регіонах жодного разу в житті не відвідували дитячий садок. Серед них 82% мають затримки розвитку, особливо в соціально-емоційній сфері.
За її словами, через пандемію COVID-19 та повномасштабну війну багато малюків жодного разу не потрапили до закладів дошкільної освіти. Це негативно впливає на їхній розвиток, адже спілкування з однолітками є критично важливим для формування соціальних навичок.
Водночас дедалі більше батьків визнають важливість дитсадків. Якщо п’ять років тому їх підтримували 52% опитаних, то зараз цей показник зріс до 68%.
Через відсутність традиційних закладів у прифронтових районах запроваджуються мобільні садки – спеціальні автобуси, які дозволяють дітям отримувати дошкільну освіту. Однак, як зазначила Коновалова, це лише тимчасове рішення, адже воно є дороговартісним і не може повністю замінити звичайні садки.
Найскладніша ситуація у деокупованих регіонах, зокрема в Херсонській області, де діти часто не мають безпечного місця для занять. Тому мобільні садки стали вимушеним, але рятівним варіантом для їхньої освіти.