Улютін оголосив про проведення перевірок Служби у справах дітей по всій території України.
В Україні виявлено серйозні проблеми з доступністю соціальних послуг для дітей. Лише 2,1% громад забезпечують повний базовий пакет підтримки, що стало підставою для масштабних перевірок по всій країні.
Чому потрібні зміни в системі соцзахисту
За словами міністра соціальної політики Дениса Улютина, система повинна діяти проактивно.
“Дитина не може самостійно звернутися до держави за допомогою, коли її життю або безпеці вже щось загрожує. Саме тому система повинна виявляти ризики заздалегідь і працювати превентивно, а не реагувати лише тоді, коли ситуація вже стала критичною”, – наголосив міністр.
Після аналізу моніторингів за 2025-2026 роки виявлено ряд проблем: нестача кадрів, порушення в роботі служб у справах дітей та ризики несвоєчасного виявлення сімей у складних життєвих обставинах.
Зокрема, 58,6% громад надають лише 1-2 соціальні послуги з мінімального пакету, тоді як повний комплекс доступний лише в 2,1% громад.
Найбільший дефіцит спостерігається в послугах для дітей з інвалідністю, системі раннього втручання та підтримці сімей у кризі.
Перевірки по всій країні
Міністр соціальної політики доручив Національній соціальній сервісній службі провести комплексні перевірки та моніторинг роботи місцевих структур.
У відомстві зазначають, що мета перевірок – виявити слабкі місця системи та зміцнити їх кадрово і ресурсно за підтримки держави та міжнародних партнерів.
За результатами перевірок будуть прийняті подальші управлінські рішення, про які міністерство повідомить окремо.