У Києво-Могилянській академії заборонили користуватися Telegram

Національний університет “Києво-Могилянська академія” вирішив заборонити використання месенджера Telegram для освітніх і службових цілей. Відповідний наказ підписав президент університету Сергій Квіт.

Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на відповідний документ, який на своїй сторінці у Facebook опублікував український підприємець Ярослав Ажнюк.

Заборона набуде чинності з 1 січня 2025 року. Згідно з документом, студентам і працівникам університету забороняється використовувати Telegram у робочій комунікації та освітньому процесі, а також використовувати його вебверсію. Натомість рекомендується перейти на інші ресурси для комунікації.

Telegram дозволяється використовувати виключно як джерело інформації для проведення наукових досліджень. Водночас обмеження поширюються на пристрої співробітників університету, а всі облікові записи та посилання, пов’язані з НаУКМА, мають бути видалені.

Також співробітники Інформаційно-обчислювального центру до кінця 2024 року повинні вжити заходів для обмеження доступу до Telegram на території університету, зокрема у корпусах та гуртожитках.

Заборона Telegram в Україні

Telegram, заснований у 2013 році російським підприємцем Павлом Дуровим (який також створив підсанкційну соцмережу “ВКонтакте”), знову опинився в центрі уваги через можливі загрози безпеці.

Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин раніше заявляв, що інформація з Telegram може бути передана російським спецслужбам. У разі підтвердження таких витоків, Україна може розглянути можливість блокування цього месенджера.

Спікер парламенту Руслан Стефанчук нещодавно попередив громадян про шахрайський акаунт у Telegram, наголосивши, що вже давно не користується цим додатком.

7 жовтня повідомлялося, що Верховна Рада обмежить використання Telegram для працівників свого апарату, дотримуючись рекомендацій Ради національної безпеки та оборони України. Водночас ці обмеження не стосуються використання месенджера для особистих потреб.

Дискусії щодо заборони Telegram точаться й на регіональному рівні. Зокрема, Полтавська обласна рада обговорює відповідну ініціативу після рекомендацій депутатської комісії.

9 жовтня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення ввела спеціальний порядок доступу до Telegram і заявила, що прагне повного блокування месенджера в Україні, аналогічно до “ВКонтакте” та інших підсанкційних ресурсів.

Користуватися месенджером Telegram вже заборонили у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, а також у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. 1 листопада заборону на використання Telegram запровадили у Національному авіаційному університеті.

.

Джерело

Верховна РадаКиївська область