Вступ до коледжів та професійно-технічних навчальних закладів України – які спеціальності користуються найбільшою популярністю.

Вступ до коледжів та професійно-технічних навчальних закладів України - які спеціальності користуються найбільшою популярністю. 1 Деякі спеціальності серед абітурієнтів користуються більшою популярністю, ніж інші (фото ілюстративне: Getty Images)

Незабаром в Україні розпочнеться вступ до закладів професійної та професійної передвищої освіти. Однак не всі знають, які спеціальності є “традиційно” найпопулярнішими.

Які спеціальності сьогодні найбільш затребувані

Експерт зазначив, що в професійній освіті України традиційно найбільш популярною професією є “повар”.

“Ця професія користується найбільшою популярністю практично в усіх регіонах”, – уточнив Завгородній.

Водночас, за його словами, є й окремі винятки.

“Це можуть бути автослюсарі або слюсарі сільськогосподарської техніки, трактористи. Також дуже затребуваною є спеціальність зварювання”, – повідомив заступник міністра.

Читайте також: З кожним роком все менше. У коледжах України – недобір на ряд спеціальностей

Тим часом в професійній передвищій освіті найбільш популярною спеціальністю є “медсестринство”.

“Є дуже багато хороших коледжів в кожній області… Переважно в них існує конкурс на цю спеціальність. І потрібно буде добре підготуватися, якщо ви плануєте вступати на медсестринство”, – зазначив Завгородній.

Він додав, що ця спеціальність є найпопулярнішою:

  • як серед дорослих, які йдуть навчатися в коледжі за ваучерами або за іншими державними програмами;
  • так і серед молоді, яка вступає до професійних коледжів.

“Звісно, є “кон’юнктурні” спеціальності і в професійних коледжах, такі як менеджмент або фінанси. Але ми, з точки зору державної політики, робимо акцент саме на інженерних, природничих спеціальностях, допомагаємо розвивати заклади в сфері сільського господарства”, – поділився представник МОН.

Їх, за його словами, “також є багато”.

“І вони, до речі, також дуже популярні. І є дуже хороші приклади закладів у сфері сільського господарства, які мають дуже успішних студентів”, – підсумував експерт.