Вознесіння Господнє – не просто дата в церковному календарі, а духовна подія, що зміцнює сприйняття віри. Проте чому це свято таке важливе та коли його відзначати – знають не всі.
Коли відзначають Вознесіння Господнє
В цілому святкування Великодня – найбільшого свята для християн – триває 40 днів, оскільки весь цей час Спаситель після свого Воскресіння перебував з апостолами та Богородицею.
Завершується його святкування саме Вознесінням Господнім – на 40-й день вшанування Світлого Христового Воскресіння.
“Як протягом 40 днів після нього Господь являвся Своїм учням, навчав їх та наставляв у Євангелії, так і Церква святкує цю найважливішу подію історії 40 днів – довше, ніж будь-яке інше свято”, – пояснив Предстоятель Православної Церкви України (ПЦУ) Блаженнійший митрополит Київський і всієї України Епіфаній.
Під час проповіді в день свята Вознесіння Господнього минулого року він нагадав громадянам, що після завершення 40 днів Господь у присутності багатьох свідків:
- дав останні настанови апостолам;
- благословив їх;
- вознісся на небо.
Вознесіння Господнє у 2025 році: точна дата
Цього року українці святкували Великдень 20 квітня. Тому в цілому Світле Христове Воскресіння віряни відзначатимуть до 28 травня – дня Віддання свята Пасхи.
“Впродовж цього часу вірні вітатимуть одне одного знаним великоднім привітанням: “Христос воскрес! Воістину воскрес!”, – уточнили у прес-службі ПЦУ.
Тим часом свято Вознесіння Господнього припадає у 2025 році на четвер, 29 травня (на 40-й після Великодня день).
Чим важливе свято Воскресіння Господнього
За словами Епіфанія, Вознесіння Господнє:
- стверджує наближення вірних до Бога;
- стверджує наше оновлене єднання з Творцем.
“З одного боку ця подія є нібито сумною для учнів, бо Вознесінням Христовим завершився час, коли апостоли могли спілкуватися зі Спасителем так, як ми спілкуємося один з одним… Але з іншого боку Вознесіння є насправді подією радісною”, – зауважив митрополит.
Він нагадав: завершивши все, для чого прийшов, Христос возноситься на небеса своєю людською природою.
“У такий спосіб таємничо, але правдиво і реально, Господь єднає через Себе людство зі Святою Трійцею. Слова “сів праворуч Бога” стосуються саме цього – завдяки Вознесінню в особі Христа людство в таємничий і незбагненний для розуму спосіб наблизилося до Божества”, – розповів очільник ПЦУ.
Він додав, що Господь, “вознісшись на небеса і через це довершивши все необхідне для оновлення людської природи”, не віддалився від людей.
Навпаки – дав і їм можливість наблизитися до Тройці, піднятися аж до небес.
Отже, за словами Епіфанія, святкуючи Вознесіння Господнє, віряни:
- оновлюють у собі усвідомлення цих істин;
- нагадують собі про власний обов’язок не забувати про присутність Христову серед людей;
- нагадують собі про обов’язок дбати про те, щоби й самим підійматися від земного до небесного (від тимчасового життя – до блаженного вічного життя із Богом).