Великдень 2025 – чи богослужіння онлайн є повноцінним святкуванням
Митрополит Олександр Драбинко (фото: facebook.com oleksandr.drabinkо)
Через війну тисячі українців зустрічають Великдень не вдома й не мають можливості піти до храму. Тому багато вірян долучаються до богослужіння онлайн, аби відзначити свято.
Чи достатньо на Великдень подивитись онлайн богослужіння
“Повноцінною участю у святі є причастя святих христових таїн при завершенні богослужіння на Великдень. Якщо вірянин не має змоги відвідати церкву, то варто споглядати богослужіння онлайн і молитися, перебувати душею разом із тими, хто знаходиться в храмі”, – каже митрополит.
При цьому священнослужитель зазначає, що зараз через війну не у всіх українців є можливість бути учасниками богослужіння.
“Хтось на фронті, хтось залишився на окупованих територіях, хтось вимушено покинув свої домівки і через це втратив можливість відвідувати церкву. Але Христос прийшов заради спасіння кожної людини, незалежно від того, де вона зараз знаходиться. І радість від Воскресіння має перебувати у нашому серці постійно”, – додає Драбинко.
Яке значення має служба в ніч з суботи на Великодню неділю
“Я б не сказав, що богослужіння має бути обов’язково нічним, оскільки ми не знаємо точної години, коли воскрес Ісус. В Євангелії читаємо, що рано-вранці жінки-мироносиці прийшли до гробу, щоб помазати тіло Ісуса і знайшли гріб порожнім. Тоді ангел сповістив “Тут його немає, він воскрес”, – пояснює священнослужитель.
Драбинко також наголошує, що зараз воєнний стан і діє комендантська година, тому деякі єпархії, зокрема його, Переяславсько-Вишневська, нічне богослужіння напередодні Великодня переносять на ранок – одразу після завершення обмежень.
Нічне богослужіння на Великдень у багатьох парафіях перенесуть на ранок (фото: Getty Images)