Твори Рєпіна і Малевича визнано культурним надбанням України

Твори Рєпіна і Малевича визнано культурним надбанням України 1 11 унікальних музейних предметів внесено до Державного реєстру національного культурного надбання

До Державного реєстру національного культурного надбання включено 11 унікальних музейних предметів із колекцій чотирьох провідних українських музеїв. Серед них твори двох видатних українських художників — Казимира Малевича та Іллі Рєпіна. Про це повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України.

Картина Казимира Малевича “Супрематизм-65”Картина зберігається у Харківському художньому музеї. Ця робота є визначним прикладом супрематизму — художнього стилю, започаткованого Казимиром Малевичем у 1915 році.

Дитинство та юність митця пройшли в українському селі, що значно вплинуло на його художній світогляд і творчість. Казимир Малевич також став першим художником, який відобразив трагедію Голодомору в Україні у своєму малюнку “Де серп і молот, там смерть і голод”. Під час арешту Малевич власноруч зазначив свою національність як “українець”. Сьогодні провідні світові музеї офіційно ідентифікують його як українського митця.

Картина Іллі Рєпіна “Запорожці пишуть листа турецькому султанові”Ще одним внеском до реєстру стала картина “Запорожці пишуть листа турецькому султанові” Іллі Рєпіна, яка також зберігається у Харківському художньому музеї.

Ілля Рєпін був глибоко зацікавлений історією Запорозької Січі, називаючи запорожців прикладом свободи, рівності та братерства. Художник працював над двома версіями цієї картини протягом майже 20 років, здійснюючи експедиції українськими містами й досліджуючи життя нащадків запорозьких козаків.

Патріотизм Рєпіна відображений у його любові до України, і на його прохання його поховано поруч із Чугуївською горою біля його садиби — символу пам’яті про рідне місто.

Євангеліє Апракос 1707 рокуДо реєстру також внесено унікальний артефакт — Євангеліє Апракос 1707 року, видане в друкарні Києво-Печерської лаври. Ця реліквія зберігається в Харківському історичному музеї імені М. Ф. Сумцова і є зразком українського духовного та друкарського мистецтва.

Нагадаємо, історико-краєзнавчий музей у селищі Іванків був знищений військовими РФ 25 лютого 2022 року. На той момент у музеї зберігалися картини художниці Марії Примаченко. Докладніше читайте у статті Олени Жежери “Знищення музеїв України. Розслідування злочину в Іванкові триває”.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності