ТЦК в Україні під час війни дали роботу військовим і цивільним – скільки працівників у воєнкоматах

ТЦК в Україні під час війни дали роботу військовим і цивільним - скільки працівників у воєнкоматах 1 У України працює менше 100 тисяч осіб (фото: facebook.com/Звягельський-районний-ТЦК-та-СП)

Інформація про те, буцімто станом на сьогодні у ТЦК та СП України працює близько 100 тисяч осіб, не зовсім відповідає дійсності.

Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на слова речника Міністерства оборони Дмитра Лазуткіна в ефірі загальноукраїнського інформаційного телемарафону “Єдині новини”.

Скільки людей насправді працює у ТЦК

За словами Лазуткіна, станом на зараз у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) України працює 36 тисяч людей.

“Серед яких майже 7 тисяч – це цивільні”, – уточнив речник Міноборони.

Він додав, що серед військових, які працюють у ТЦК, є також і обмежено придатні.

“Доволі багато таких людей. Є також близько 3 тисяч жінок. Така от цікава інформація. Тому не зовсім ті цифри, які ви озвучили, відповідають дійсності”, – підсумував спікер.

ТЦК в Україні під час війни дали роботу військовим і цивільним - скільки працівників у воєнкоматах 2

Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону (скриншот: youtube.com/@RadaTVchannel)

Що відомо про пропозицію розформувати ТЦК

Нагадаємо, у вівторок, 12 листопада, народні депутати презентували річний звіт тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради з питань розслідування можливих фактів порушення законодавства у , , інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях, правоохоронних органах спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Заступниця голови ТСК – народний депутат Юлія Яцик – розповіла, що ТСК пропонує “розформувати ТЦК як орган”.

Вона зауважила, що з працівників ТЦК (військовослужбовців, які можуть ефективно виконувати завдання у зоні бойових дій) можна створити щонайменше 10 “повноцінних бригад”.

Точну кількість військовозобов’язаних, які є нині співробітниками ТЦК та СП, заступниця голови ТСК не назвала, проте зауважила, що це – “значно менше”, ніж 100 тисяч осіб.

Згодом начальник групи комунікацій Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін повідомив, що “з працівників ТЦК та СП жодної бригади створити неможливо”, оскільки це – цивільні особи.

Читайте також, як відреагували на ідею розформувати ТЦК у Третій окремій штурмовій бригаді Сухопутних військ ЗСУ.

Джерело