ТЦК і військові – у ЗСУ розповіли про ставлення українців до бійців
Розвідники бригади “Рубіж” на полігоні (фото: РБК-Україна)
Військових останнім часом дуже плутають на вулицях із працівниками ТЦК. Також захисники в цілому бачать до себе різне ставлення: від поваги та навіть до зневаги.
За три роки війни військові бачать дуже різне ставлення з боку цивільних.
“З часом починаєш розрізняти погляди – поваги, неповаги, зневаги”, – розповідає командир взводу роти розвідки спецпризначення бригади “Рубіж” “Кадзума”.
Іноді видно, що людині незручно, але водночас вона щиро вдячна військовому за службу і за захист. А були випадки, коли навіть плювали в спину.
Крім того, часто військових плутають зі співробітниками територіальних центрів комплектування (ТЦК).
“Нас прямо дуже сильно плутають, так”, – каже “Кадзума”.
Він згадує: одного разу в торговельному центрі до нього підійшла жінка з проханням не забирати її чоловіка. Спершу він здивувався з такого питання, а потім зрозумів, що його прийняли за працівника ТЦК.
Іншого разу, під час походу до супермаркету з дружиною, незнайома жінка запитала його, де лежить туалетний папір. Коли він здивовано відповів: “Чому я маю це знати?”, вона щиро здивувалась: “А ви що, хіба не охоронець?”.
Другий розвідник, командир взводу роти розвідки “Мішок”, звертає увагу на те, що зараз кожен має допомагати фронту, як може. Він зізнається, що колись і сам слухав російську музику, читав російські книги. Але 2022 рік став для нього переломним. За час великої війни йому взагалі перестало бути цікаво спілкуватися з тими, хто не долучений до боротьби з ворогом.
Долученість, на його думку, – це робити все можливе для підтримки фронту. Наприклад, подруга його матері працює в дитсадку. Там діти регулярно малюють малюнки для військових, а вихователька сама привозить їх на фронт. На думку захисника, навіть такий внесок вже є вагомою допомогою в цей складний час.
Більше деталей – у інтерв’ю з розвідниками: