Статус ВПО – як скасувати через Дію 

Статус ВПО - як скасувати через Дію  1 Ілюстративне фото: як скасувати у “Дії” в пару кліків (Віталій Носач, РБК-Україна)

Після повернення до місця постійного проживання необхідно анулювати статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО) як для себе, так і для тих, хто зазначений у вашій довідці.

Зняття з обліку ВПО означає припинення отримання фінансової допомоги та привілеїв.

Відновити статус ВПО можна лише у разі повторного переїзду до іншого регіону з території, де тривають активні бойові дії, або з тимчасово окупованої зони.

Як подати заяву на скасування статусу ВПО

Онлайн:

  • оберіть опцію “Подати заяву” та пройдіть авторизацію в системі;
  • перевірте всю інформацію у заяві, підтвердьте її достовірність і підпишіть за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП);
  • після цього ваша заява буде автоматично передана на розгляд;
  • як тільки заяву розглянуть, ви отримаєте повідомлення про результат у свій особистий кабінет і на електронну пошту.

Офлайн:

Заяву про припинення статусу ВПО можна подати особисто або через уповноваженого представника в уповноважений орган.

Документи, які потрібно мати із собою:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • документ, що підтверджує громадянство України;
  • довідка, яка засвідчує ваш статус ВПО;
  • свідоцтво про народження дитини (у разі необхідності).

Чому важливо скасувати статус ВПО

Якщо ви повернулися до місця проживання, яке вказане у вашій декларації, необхідно повідомити про це орган соціального захисту, де була отримана довідка.

Для скасування статусу внутрішньо переміщеної особи (ВПО) необхідно подати відповідну заяву. Це автоматично анулює статус ВПО також для дітей та інших осіб, зазначених у вашій довідці.

Розгляд заяви зазвичай займає кілька хвилин, однак повне оновлення інформації в базах даних може тривати від одного до двох днів.

Додаткові послуги у “Дії”

” надає користувачам широкий спектр можливостей, які постійно вдосконалюються та оновлюються. Серед основних функцій:

  • завантаження документів. Користувачі можуть додавати до додатка цифрові копії важливих документів, зокрема: дипломи про освіту, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код), студентський квиток, свідоцтво про народження дитини;
  • оформлення купівлі транспортних засобів. Дозволяє спростити процедуру придбання автомобілів. Оформлення угоди можна здійснити безпосередньо в додатку без потреби особистих візитів;
  • реєстрація статусу безробітного. Завдяки “Дії” можна отримати статус безробітного, подавши відповідну заяву в онлайн-режимі.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності