Штрафи за порушення ПДД – яка відповідальність буде за вимкнений поворотник

Українське законодавство суворо регламентує правила використання поворотників. Водії зобов’язані подавати відповідні сигнали щодо початку маневру навіть у разі їх несправності.

Про це у коментарі РБК-Україна розповів адвокат Євген Буліменко.

Він нагадав, що у разі несправності поворотників, водіям дозволено подавати сигнали руками (витягнута вбік чи піднята під прямим кутом рука), як це визначено пунктами 9.2 та 9.3 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306:

  • перед початком руху і зупинкою;
  • перед перестроюванням, поворотом або розворотом.

Водночас подача сигналів, якщо вони можуть бути не зрозумілими для інших учасників руху, забороняється.

Буліменко зазначив, що сигнал слід подавати завчасно – не менш ніж за 50-100 метрів у населених пунктах і 150-200 метрів поза ними, припиняючи це одразу після завершення маневру.

Однак якщо водій порушує ці вимоги законодавства, його можуть оштрафувати за частиною 2 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Буліменко додав, що розмір штрафу становить 510 гривень.

Додамо, що водіїв, які не сплатили штраф протягом 15 днів з моменту отримання постанови, чекатиме примусове стягнення коштів з рахунків.

Також раніше ми розповідали про те, чи передбачена в Україні відповідальність для водіїв, які їздять узимку на автомобілі без зимової гуми. Подробиці – читайте у нашому матеріалі.

Джерело

Авто