Що потрібно покласти у багажник узимку
Навіть якщо автомобіль цілу зиму їздитиме одним простим маршрутом дім-робота-дім, для повного успіху цих поїздок машину потрібно доукомплектувати деякими аксесуарами. Автожурналісти rbc.ua пропонують повний список, але кожен читач може скорегувати його відповідно до своїх завдань.
Частина аксесуарів, про які йтиметься далі, допоможе водієві не стільки у дорозі, скільки перед початком поїздки, тому вони будуть корисними всім без винятку автомобілістам – навіть тим, хто пересувається виключно доглянутими вулицями великого міста. Врахуйте це, коли будете редагувати наш список.
Також певні речі з зимової комплектації знадобляться у першу чергу водіям, які звикли виходити зі проблемної ситуації власними силами. При тому що в деяких зимових ситуаціях іншого варіанту може і не бути.
Що придбати для машини на зиму
Строго кажучи, деякі з цих аксесуарів бажано мати в машині цілий рік, не тільки взимку. З іншого боку, про такі банальні речі, як щітка і шкребок, ми говоримо тільки для того, щоб вказати про їхні особливості. Отже, якщо ви ще не відчули зиму у своїй водійській практиці, покладіть у багажник такі предмети – є дуже велика ймовірність, що вони вам знадобляться.
– Рукавички. Все, що ми робимо взимку біля машини, є неприємним для наших рук – тому краще, щоб ваші рукавички були шкіряні чи замшеві, тобто щільні, міцні і більш-менш вологостійкі.
– Розморожувач скла (дефростер). Чарівна рідина у пляшці з розпилювачем прискорить видалення льоду і мерзлого снігу з вікон. Таке неприємне явище останніми роками стало типовим для українських зим. Цим же препаратом можна розморозити вкриті кригою дверні ручки та кнопки.
– Щітка. Обираючи щітку для снігу, візьміть до уваги висоту і ширину вашої машини. І якщо вам дорогий стан лакофарбового покриття, обирайте щітку з м’якою, розпушеною на кінцях щетиною – вона не буде залишати на лаку мікроподряпини.
– Кабелі для підкурювання. Не всі автомобілісти володіють технологією запуску авто від акумулятора-донора, хоча в цьому немає нічого хитрого. Тільки майте на увазі, що стартовий кабель не має бути дешевим, з тонкими дротами і кволими затискувачами-крокодилами.
– Шкребок. Взагалі-то сучасне автомобільне скло буває, як кажуть механіки, надто “м’яким”, і механічними інструментами здирати лід з нього не рекомендується, особливо з лобового. Але для бокових вікон це цілком припустимо. Найбільш правильний шкребок – з міцним, але вкритим гумою лезом.
– Лопата. Взимку буде корисною не саперна і не складна туристична лопатка, а широка і совкоподібна – щоб нею можна було відкидати сніг. Власне, цей інструмент буде в нагоді не кожному автомобілісту, але якщо ви хоча б іноді виїжджаєте за місто на дороги місцевого значення, тримайте лопату хоча б в гаражі чи вдома.
– Ліхтарик. Взимку світловий день короткий, тому ліхтарик в автомобілі або поряд з ним час від часу буде затребуваним. Майте на увазі, що модель на звичайних батарейках – найменш бажаний варіант, адже вони мають звичку “вмирати” в мороз. Більш цікавим можна вважати ліхтар, що підзаряджається від гнізда підкурювача або від вбудованого міні-генератора з ручкою.
– Буксирувальний трос. Навіть якщо у вашому багажнику вже є “черговий” трос, швидше за все для деяких зимових ситуацій він не буде придатним. Якщо колись на заміській дорозі вам знадобиться буксир для визволення з замету, багнюки чи засніженого узбіччя, трос має бути по-справжньому міцним.
Коротко
Добре це чи погано, але останніми роками українські зими стали м’якими і малосніжними. Але це не повинно нас заспокоювати, адже і кількох по-справжньому зимових днів на місяць буває достатньо, щоб отримати повний набір зимових пригод. Про це треба пам‘ятати щоразу, коли календарною зимою ви від’їжджаєте від дому.