Кібершахраї придумали нову цинічну схему, яка дозволяє їм отримати доступ до персональних даних українців та їхніх акаунтів.
- Як працює схема “Електронні петиції”
- Що робити, якщо отримали підозріле повідомлення
Як працює схема “Електронні петиції”
Людям розсилають повідомлення з проханням підписати петицію про присвоєння почесного звання, а посилання перекидає на фейкову сторінку. Там потрібно ввести авторизаційні дані, після цього шахраї отримують доступ до акаунтів жертв.
“Потрібно звертати увагу на домен сайту, там має бути gov.ua – і саме в такій послідовності. Це говорить про те, що даний сайт є урядовим та офіційним, вводити на ньому свої дані безпечно. Усі інші сайти є фішинговими, або такими, що імітують роботу урядових ресурсів і вводити на них свою персонально інформацію категорично заборонено”, – говорить начальник відділу протидії злочинам у сфері комп’ютерних систем Департаменту кіберполіції Нацполіції Євгеній Дороганов.
У МВС наголошують, що підозрілі повідомлення з незнайомих номерів чи адрес можуть бути частиною афери.
Що робити, якщо отримали підозріле повідомлення
Правоохоронці закликають дотримуватись наступного алгоритму у разі отримання підозрілих посилань:
- не переходьте за посиланням;
- не вводьте особисті дані;
- перевіряйте офіційні джерела;
- повідомляйте про такі випадки кіберполіцію.
Додамо, якщо ви таки стали жертвою шахраїв, то слід звернутися до кіберполіції, написавши на електронну адресу: callcenter@cyberpolice.gov.ua, або зателефонувати за номером 0 800 505 170. Також можна написати заяву на поштову адресу: Департамент кіберполіції Національної поліції України, вул. Бориспільська 19, м.