В Україні розпочалася нова хвиля національної кампанії “Розірви Коло”, спрямована на боротьбу з домашнім та гендерно зумовленим насильством. Компанія реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення, в партнерстві з Міністерством соціальної політики України.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міністерством соціальної політики України.
Згідно з дослідженнями, майже кожна четверта жінка віком від 15 років в Україні зазнала фізичного насильства, а одна з чотирнадцяти – сексуального. Але лише кожна третя постраждала звертається за допомогою.
Війна поглиблює проблему: нові виклики для суспільства
Війна, що триває на сході України, значно ускладнила ситуацію. Тривалий стрес, вимушене переселення, масове безробіття та психологічні травми ведуть до зростання випадків домашнього насильства навіть у тих родинах, де його раніше не було. З’являються нові ризики, а також повертаються шкідливі звички терпіти насильство або виправдовувати його.
Зростання кількості звернень: 291 428 випадків у 2023 році
У 2023 році зафіксовано 291 428 звернень про насильство, що на 17% більше, ніж у попередньому році. Це свідчить не лише про масштаби проблеми, а й про ефективність інформаційних кампаній, що допомагають людям знайти сміливість звертатися за допомогою. Однак, як зазначають фахівці, це лише частина роботи, яка повинна сформувати в суспільстві культуру нульової толерантності до насильства.
“Ми працюємо над тим, щоб навіть під час війни, кожна людина в Україні отримала можливість прожити життя, вільне від насильства. Допомагаємо людям не тільки розпізнати насильство, але й знайти ресурси для виходу з кризових ситуацій. Нашою головною метою є трансформувати соціальні переконання, створюючи простір, де кожна жінка та дівчинка є захищеними і можуть почуватися в безпеці”, – підкреслив Массімо Діана, представник UNFPA в Україні.
Кампанія реалізується за фінансової підтримки уряду Великої Британії і спрямована на те, щоб кожна людина в Україні могла жити без насильства, навіть у часи війни.
Нагадаємо,що за словами МОЗ, поодинокі образи не можна вважати емоційним насильством, але якщо така поведінка стає систематичною, породжує в іншої людини страх, тривогу та порушує благополуччя – тоді це є проявом насильства.
Крім того, правоохоронці закликали українців, що стали свідками домашнього насильства також повідомляти у відповідні органи.