У 2024 році на українському ринку праці найбільш затребуваними залишалися робітничі професії, такі як будівельник, сантехнік, електрик, слюсар, зварник та швачка. Водночас серед вакансій з’являлися і дуже рідкісні спеціальності, на які роботодавці шукали поодиноких фахівців.
Державний центр зайнятості оприлюднив список семи найунікальніших професій, на які минулого року було відкрито лише кілька вакансій.
Апаратник вирощування дріжджів – лише 12 вакансій. Цей фахівець займається розмноженням та контролем росту дріжджів, які використовуються у харчовій промисловості. Зазначають, що це наука поєднана з технологіями, завдяки якій створюють важливі інгредієнти для багатьох галузей промисловості.
Настроювач піаніно та роялів – 5 вакансій. Фахівець, який займається точним налаштуванням музичних інструментів та їхнім ремонтом. Серед вимог – точне налагодження піаніно і роялів на стандартну висоту тону по камертону (прилад, який і дозволяє налаштовувати музичні інструменти). Також настроювач повинен вміти усунути дефекти та реставрувати музичний інструмент.
Халвомісильник – 4 вакансії. Спеціаліст, який займається виробництвом східних солодощів, контролює їхню текстуру та якість.
Натурник – 4 вакансії. Людина, яка позує для художників, скульпторів або фотографів, демонструючи задані пози.
Бутафор – 3 вакансії. Майстер, який створює реалістичні муляжі предметів для театру, кіно або виставкових інсталяцій.
Пастижер – 2 вакансії. Фахівець, який виготовляє перуки, бороди, вуса та інші елементи для театру, кіно та модної індустрії.
Ембріолог – 1 вакансія. Лікар, який працює у сфері репродуктивної медицини та допомагає парам стати батьками.
Попит на такі спеціальності залишається низьким, проте їхня унікальність робить їх незамінними у відповідних галузях.