Ремонт авто – важливі лайфхаки для гаража

Ремонт авто - важливі лайфхаки для гаража 1

Середньостатистичний автомобіліст міг би економити на утриманні свого авто чимало грошей, якби володів елементарними навичками сервісних робіт. РБК-Україна пропонує кілька секретів від професіоналів автомобільної справи.

Різного роду дрібні технічні складнощі часто відвертають автовласників навіть від дрібних робіт з обслуговування своєї машини. Між тим, саме креативність у підході до проблемних ситуацій відрізняє професіонала від аматора. Спробуємо разом заповнити цей пробіл.

Ремонт авто - важливі лайфхаки для гаража 2

Чому профі не бояться складнощів

Щоб виконувати складні ремонтні роботи, потрібні вміння, досвід, а спочатку – ще й допомога наставника. Але для нескладних сервісних операцій буває достатньо елементарних слюсарних навичок і сміливості. А для подолання несподіваних ускладнень бажано знати деякі прийоми, напрацьовані поколіннями сервісменів.

  • Руки. Якщо ви не професійний автомеханік, вас може засмутити перспектива довго і нудно відмивати руки після роботи – і при тому без гарантії повного успіху. Тому ще до початку роботи руки треба намилити – і, не змиваючи водою, дати їм висохнути. Після чого уже вдягати рукавички і працювати. Мило, яке залишиться на руках, не пустить масний бруд у шкіру, і потім він легко змиється.
  • Впала дрібна деталь. Завжди корисно мати в гаражі невеликий, але потужний магніт із отвором. Його можна купити в спеціалізованому магазині, на одному з інтернет-майданчиків або позичити, скажімо, у фахівців з ремонту комп’ютерів. Закріплений на кінці дерев’яної або пластикової планки, магніт допоможе дістати кріплення або маленьку деталь, що провалилася у важкодоступне місце під капотом. Навіть якщо загублена деталь пластикова, магніт може спрацювати, адже у багатьох таких елементах є вбудовані сталеві вставки.
  • Іржава проблема. Старі автомобілі часто стають випробуванням для механіків через іржаві гайки та болти. Не варто застосовувати силу, навіть якщо у вас є якісні ключі – кріплення може просто зламатися. Якщо під рукою немає спеціального проникаючого мастила, можна скористатися альтернативними рідинами: гасом, гальмівною рідиною, оцтом, лимонною кислотою або газованими напоями, що містять ортофосфорну кислоту. Якщо дозволяє доступ, різьбове з’єднання можна нагріти – це полегшить розкручування.
  • Незручні місця. Сучасні авто мають досить щільне компонування, через що доступ до деталей може бути обмеженим. Якщо потрібно притримати гайку або болт у вузькому просторі, можна використати подовжувач руки – довгу викрутку з магнітом чи пластиліном на кінці, хірургічний пінцет або навіть тимчасово приклеїти гайку до дерев’яної планки чи власного пальця.
  • Щоби не бігти в магазин. Коли необхідно з’єднати деталі в місці, яке не потребує надміцного фіксування, можна зробити клей власноруч. Для цього шматок пінопласту розчиняють у розчиннику або бензині (з деякими видами пінопласту результат може бути невдалий), отримуючи досить ефективний клей. А якщо розчинити целулоїд – матеріал, з якого роблять пінг-понгові кульки, лінійки та гребінці – вийде емаліт, що раніше широко використовувався в авіації.
  • Інформаційна підтримка. Зекономити час, гроші та нерви допоможе книга або той чи інший цифровий посібник з ремонту вашої моделі авто. Такий мануал дає змогу заздалегідь підготувати все необхідне і передбачити можливі складнощі. Для багатьох моделей можна знайти тематичні відео з поясненням операцій, які ви плануєте виконати.

Ремонт авто - важливі лайфхаки для гаража 3

Коротко

Максимум зібраної інформації, інструмент і техніка безпеки – три кити, на яких стоїть успіх роботи з власним авто. З’ясувавши всі подробиці запланованої роботи, власник зможе завчасно підготувати все необхідне – технологію, комплектуючі та інструмент.

Тоді у виконавця не буде потреби переривати роботу і відволікатись на пошуки необхідного. Щодо правил техніки безпеки – майте на увазі, що теоретично навіть елементарна операція може закінчитись пораненими пальцями, смітинками в оці чи синцями на нозі, на яку з верстака впало щось важке. Тому не поспішайте робити раніше незнайомі для вас дії, поки не будете уявляти собі можливі наслідки всіх ваших рухів.

При підготовці статті були використані матеріали Autocentre та “Autobild Україна”.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності