Проєкт єКнига стартує в Україні — гроші на книги через застосунок Дія

Проєкт єКнига стартує в Україні — гроші на книги через застосунок Дія 1 У молоді є шанс придбати собі найулюбленішу книжку, або й декілька.

16 грудня, у понеділок, в Україні розпочинається дія проєкту “єКнига”. Він спрямований на підтримку книговидання та популяризацію читання українською мовою. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму виступі під час засідання Кабінету Міністрів.

“Наступного тижня ми запускаємо проект для підтримки книговидавництва в Україні та читання українською. Тим, кому цього року виповнилося 18 років, зможуть отримати спеціальну картку на 908 грн, аби придбати книжки, які надруковані в Україні українською мовою.

В умовах, коли бомбить наші друкарні, намагається знищити нашу культуру — це важливий елемент підтримки”, – наголосив прем’єр-міністр.

Так, усі українці, яким у 2024 році виповнилося або до кінця року виповниться 18 років, матимуть можливість отримати 908 гривень для купівлі книг. Використати ці кошти необхідно протягом трьох місяців із моменту їх зарахування.

У межах програми будуть доступні як друковані книги, так і їхні електронні та аудіоверсії, тому що деякі книги існують тільки в одному варіанті.

Програма запущена Кабінетом міністрів 3 грудня. За цей час у застосунку “” з’явилася можливість зареєструватися та отримати на віртуальну банківську картку “єКнига” 908 гривень. Якщо за три місяці людина не використає ці гроші, вони через відповідний час автоматично повернуться до Українського інституту книги.

Проєкт розрахований на видання українською мовою.

Згідно з дослідженням Info Sapiens, друковані книжки щодня читають 10% українців, при цьому 76% усіх прочитаних видань — україномовні, а 21% — російськомовні. Але самих читачів – набагато більше, бо люди читають книжки з пристроїв – телефонів, планшетів, комп’ютерів.

Нагадаємо, найкраще в Україні в 2023 році продавалися такі бестселери:

українська класика: «Місто» Валер’яна Підмогильного; «Записки Кирпатого Мефістофеля» Володимира Винниченка; «Повість про санаторійну зону» Миколи Хвильового (всі три – із серії «Неканонічний канон» видавництва «Віхола»); «Тигролови» й «Сад Гетсиманський» Івана Багряного (видавництво «Апріорі»).

сучасна українська література: «Я бачу, вас цікавить пітьма» Іларіона Павлюка («Видавництво Старого Лева»); «Драбина» Євгенії Кузнєцової («Видавництво Старого Лева»); «Нові Темні Віки. Колонія» Макса Кідрука (видавництво «Бородатий Тамарин»); «Танці з кістками» Андрія Сем’янкова (видавництво «Віхола»).

Цікаво буде порівняти найпопулярніші книжки 2023 і 2024 року, але доведеться трохи почекати з результатами.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності