Під час митного контролю міжнародного поштового відправлення експерти виявили, що “звичайна біжутерія” приховувала справжній археологічний скарб.
Як у посилці з “біжутерією” знайшли історичний скарб
Київські митники розповіли, що зупинили спробу вивезення за кордон прикраси, частина якої – справжні археологічні скарби.
Так, під час митного контролю міжнародного поштового відправлення (яке прямувало з Білгород-Дністровського до Німеччини), спеціалісти виявили прикрасу – намисто – яка, на перший погляд, могла здатись простою біжутерією.
“Відправник задекларував вміст посилки як біжутерію“, – наголосили у прес-службі митниці.
Зазначається, що митники під час перевірки посилки:
- запідозрили щось недобре;
- передали намисто на експертизу до Національного музею історії України.
Результат вразив навіть експертів – 16 із 35 намистин виявились:
- автентичними артефактами І-XII століть;
- предметами археології;
- культурними цінностями.
“Подібні предмети відомі на античних та черняхівських пам’ятках давньоруського часу. Вони виготовлені переважно з кольорового скла, мають характерну іризацію (той самий райдужний блиск)”, – розповіли українцям.
Уточнюється, що решта намистин – сучасна дешева підробка.
“Імовірно, саме так відправник і намагався приховати справжню цінність серед звичайного намиста”, – зауважили у митниці.
Повідомляється, що стосовно відправника склали протокол про порушення митних правил (за статтею 473 Митного кодексу України), а знайдене намисто – вилучили.
“Вкотре нагадуємо, що предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі держави”, – підсумували у Київській митниці.