ПЦУ пояснила хто такі біси, звідки взялись, чим небезпечні і як з ними боротись – що таке біснування
Бісам підвладна кожна людина, яка грішить (фото: Віталій Носач, РБК-Україна)
У Православній Церкві України розповіли, хто такі біси й чи можна їх вважати реальними істотами. Українцям пояснили також, що є “дієвим щитом” проти бісівських спокус і пасток диявола.
Що каже про духовний світ Писання
“Із Писання ми знаємо, що крім цього матеріального, видимого світу, Бог сотворив і світ невидимий, духовний – світ ангельський”, – розповіли у ПЦУ.
Зазначається, що ангели (покликання яких – служіння Богові), це:
- безтілесні духи;
- вільні й розумні істоти.
Чому сатана став противником Божим
“Також ми знаємо, що, на жаль, найвищий з ангелів, якого Писання іменує Денницею, споглядаючи свою велич і могутність, отримані від Творця, загордився і спокусив себе думкою стати богом без Бога”, – повідомили у ПЦУ.
Зазначається, що він, відвернувшись від Бога, став противником Божим.
“Що, власне, і позначене біблійним словом “сатана”, тобто “противник, ворог”, – пояснили українцям.
Хто такі біси й чи мають вони силу
У Церкві розповіли, що сатана, “відпавши від Бога сам”, став спокушати до цього й інших ангелів, оскільки бажав “підкорити їх та володіти ними”.
Частина ангелів спокусилася й серед ангелів сталося розділення:
- більшість їх залишилася вірною Богові та остаточно утвердилася у добрі;
- а менша їх частина відпала, ставши бісами.
“Тож біси – це розумні духи, безтілесні істоти, які за природою були сотворені Богом як ангели, тобто Його служителі, але які спокусилися гординею сатани і стали рабами зла”, – пояснили громадянам.
Уточнюється, що вони частково мають силу і могутність (що належать ангельській природі), проте використовують їх лише для поширення зла.
“Самі противлячись волі Божій, вони спонукають до того ж і людей, бажаючи панувати над ними, як над своїми рабами. Історія гріхопадіння ангелів пояснює походження зла в сотвореному Богом світі”, – зауважили у ПЦУ.
Біси – це розумні духи, які стали рабами зла (ілюстрація: facebook.com/Orthodox.in.Ukraine)
Чи можна вважати бісів реальними істотами
У прес-службі Православної Церкви України зауважили, що біси (або демони, нечисті, лукаві, злобні духи) є цілком реальними.
“Це не міфи, не вигадки, не абстракті алегорії зла чи ще щось подібне – це цілком реальні істоти, хоча й невидимі, безтілесні, бо є духами”, – повідомили у ПЦУ.
Зазначається, що одним із місць існування бісів у Священному Писанні зазначається “пекло”, “ад” чи “безодня”. Проте біси існують не лише там.
“У Новому Завіті йдеться про “свiтоправителiв темряви вiку цього… духiв злоби пiднебесних”, а про диявола говориться, як про “князя пiднебесного, духа, що діє тепер в синах противлення”, – нагадали у ПЦУ.
Уточнюється водночас, що отці Церкви слово “піднебесний” пояснюють як такий, що витає:
- під небом;
- між небом і землею;
- у повітрі.
“Тож ці істоти не просто десь існують у пеклі найглибшому – вони є поруч з нами, у навколишньому світі”, – повідомили у ПЦУ.
Що називають біснуванням і в чому воно полягає
Згідно з інформацією ПЦУ, біснуванням називають одержимість злими духами.
Йдеться про “крайній ступінь рабства злим духам”, коли:
- воля людини зв’язана гріхами, ніби кайданами;
- тіло вже не підкоряється душі, як належить (але злі духи спонукають його робити щось за їхньою волею).
Зазначається, що прояви біснування зустрічаються доволі часто – і в давнину, і нині.
“А про зцілення Ісусом Христом людей від біснування неодноразово читаємо у Писанні”, – додали у ПЦУ.
Як звільнитись від злого духу й побороти бісів
Українцям пояснили, що насправді бісам підвладна кожна людина, яка грішить. Адже вона виконує їхню волю. Водночас “ступінь цієї підвладності є співмірним зі ступенем зла, яке чинить людина”.
“І чим більше людина прагне звільнитися від гріхів, тим меншою є залежність від волі злих духів. Тож удосконалюючись у добрі, людина з допомогою Божою здатна звільнятися від влади бісів”, – розповіли у ПЦУ.
Вірянам нагадали, що кажучи про звільнення людини від влади злого духа, Господь сповіщає: “Цей рід не може вийти інакше, як від молитви та посту”.
Крім того, могутнім засобом проти злих духів є закликання імені Ісуса Христа (адже сам Господь провіщав, що Його ім’ям “виганятимуть бісів”).
Насамкінець українцям повідомили, що “дієвим щитом проти бісівських спокус та пасток диявола” є також:
- духовна тверезість;
- пильність;
- смиренність;
- участь у таїнствах Церкви;
- жертовність;
- милосердя;
- прояви любові.
“Тож будьте пильними в боротьбі з лукавим, як вірні воїни на сторожі. І нехай боротьба ваша, за милістю Божою, буде переможною”, – підсумували у ПЦУ.