Осінній супермісяць – коли можна побачити в Україні
Сьогодні ввечері, 15 листопада, у небі можна буде побачити останній супермісяць цього року, який називають “Місяць бобра”. Таке явище трапляється лише 3-4 рази на рік.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на USA Today.
Листопадовий повний місяць є супермісяцем. Супермісяць – астрономічне явище, коли повний Місяць потрапляє в перигей (найближчу до Землі точку на своїй орбіті). Зокрема, коли Місяць знаходиться на відстані 361 933 км від нашої планети. Завдяки цьому, він здається більшим і яскравішим за звичайний повний Місяць.
“Місяць бобра” – вже четвертий супермісяць цьогоріч. Останній супермісяць 2024 року можна буде побачити 15 листопада о 23:28 за київським часом. Саме тоді він досягне піку своєї яскравості.
Цей Місяць називають “бобровим”, тому що листопад це час, коли бобри готують свої домівки до зими. Окрім цього, цей час вважають найкращим для встановлення бобрових капканів. Зокрема, їх треба встановити до того, як вода почне замерзати.
Зауважимо, що супермісяці трапляються лише три-чотири рази на рік. У 2025 році їх буде три: 7 жовтня, 5 листопада та 4 грудня.
Раніше ми писали про те, що 17 жовтня, в небі зустрінуться найбільший супермісяць року, який ще називають “Місяць мисливця”, а також найяскравіша за 13 років комета Tsuchinshan-ATLAS. Жовтневий супермісяць був найближчим до Землі. Зокрема на відстані між космічними об’єктами близько 357 364 км.
Читайте також, на Землі можна було побачити 2 Місяці. Другий Місяць з’явився в кінці вересня завдяки новому астероїду, який вчені відкрили у серпні 2024 року. Дослідники зазначили, що цей астероїд залишатиметься біля Землі протягом кількох місяців і після того. Він максимально наблизиться до Землі 9 січня 2025 року, а після повернеться до Сонця.