Музей історії Києва – в столиці стартувала виставка Любові Панченко під назвою Всесвіт Любові – фото
- © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA
13 лютого в Музеї історії міста Києва відкрилася перша ретроспективна виставка «Всесвіт Любові», присвячена творчості української мисткині Любові Панченко, яка загинула у 2022 році в Бучі під час російської окупації. Виставка триватиме до 1 червня й покликана привернути увагу до її мистецького спадку та значення української культури.
13 лютого в Музеї історії міста Києва відкрилася перша ретроспективна виставка «Всесвіт Любові», присвячена творчості української мисткині Любові Панченко, яка загинула у 2022 році в Бучі під час російської окупації. Виставка покликана привернути увагу до її мистецького спадку та значення української культури.
«Всесвіт Любові» – це не просто про зустріч із мистецтвом. Це про життя. Любов Панченко – художниця, модельєрка, новаторка, яка мала неймовірну силу духу та віру в майбутнє України, що надихала її створювати унікальні речі. Вона поєднувала українські традиції з сучасністю, даруючи нове життя забутим технікам і матеріалам.
Василь Артюшенко, ZN.UA
Експозиція включає текстильні панно, декоративні розписи, акварелі, ескізи моделей одягу, аксесуари, картини, колажі, фотографії та особисті речі художниці. Панно Панченко, створені з клаптиків тканини, нагадують кольорові вітражі й розповідають історії, що не можна стерти. Її декоративні розписи сповнені фантастичних образів, а акварелі відкривають Україну крізь призму глибокого погляду.
Любов Панченко була не лише художницею, а й модельєркою та новаторкою. Також мисткиня відроджувала традицію різдвяних колядок і вертепу в Києві.
Відома художниця-шістдесятниця, трагічно загинула 30 квітня 2022 року у віці 84 років внаслідок російської окупації. Вона місяць виживала у Бучі, але до останнього зберігала силу духу.
Василь Артюшенко, ZN.UA
Виставка «Всесвіт Любові» не лише вшановує пам’ять мисткині, а й наголошує на важливості збереження української культури. У час, коли українська ідентичність знову під загрозою, її творчість звучить як заклик берегти своє коріння та боротися за право на існування.
Відвідати виставку можна у Музейно-виставковому центрі Музею історії міста Києва за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 7, 3 поверх. Години роботи – середа–неділя з 12:00 до 19:00, понеділок і вівторок – вихідні.