Мотоцикли обмежили в русі через тривоги – де в Україні ввели заборону

Мотоцикли обмежили в русі через тривоги - де в Україні ввели заборону 1 Ілюстративне фото: в Україні почали обмежувати рух мототранспорту (Getty Images)

Українці під час масованих атак російської армії почали скаржитись на керманичів мототранспорту. Адже звук мотоциклу дуже часто нагадує звук “Шахед”. У низці населених пунктів вже почали вводити обмеження для їх пересування.

Першою обмеження ввела Глибоцька територіальна громада, що у Чернівецькій області.

Що саме передбачено

З 22:00 до 08:00 години заборонено пересування мотоциклів, моторолерів та іншого двоколісного транспорту, рівень шуму яких перевищує санітарні норми (ДСТУ).

Цілодобово заборонено рух мототранспорту без справної вихлопної системи або з глушниками, що підсилюють шум.

У громаді пояснюють це рішення тим, що під час повітряних тривог і атак безпілотниками типу “Шахед” будь-який зайвий шум може заважати вчасно зреагувати або навіть дезорієнтувати.

“Гучний транспорт порушує спокій мешканців, особливо вразливих категорій – дітей, літніх людей, родин військових”, – сказано у повідомленні.

Контролювати виконання заборони має поліція. Зокрема, у правоохоронці здійснюватимуть перевірки та рейди та реагуватимуть на звернення громадян щодо порушень.

Ще одна громада ввела заборону

Обмеження на пересування мототранспортом ввела і Козелецька селищна рада, що у Чернігівській області.

“У зв’язку з численними скаргами мешканців громади на надмірний шум від мотоциклів, особливо у вечірній та нічний час, у Козелецькій громаді прийнято рішення про обмеження у русі деяких транспортних засобів на території Козелецької селищної територіальної громади”, – сказано у повідомленні.

На всій території громади заборонено рух мототранспорту, який:

  • не обладнаний шумопоглиначами (глушниками);
  • має так звану вихлопну систему “прямотік”;
  • здійснює агресивне або небезпечне керування.

Також встановлено заборону на пересування мототранспорту з підвищеним рівнем шуму у період з 22:00 до 08:00 щодобово та під час повітряної тривоги.

У разі виявлення порушень, поліція може:

  • зупиняти такі транспортні засоби;
  • вилучати їх на штрафмайданчик;
  • фіксувати факти участі неповнолітніх у керуванні технікою.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності