Монахи московського патріархату досі живуть у Києво-Печерській лаврі – у кого прописка в заповіднику

Монахи московського патріархату досі живуть у Києво-Печерській лаврі - у кого прописка в заповіднику 1 У Лаврі досі перебувають представники громади МП (фото: Віталій Носач, РБК-Україна)

У Києво-Печерській лаврі досі живуть монахи Московського патріархату. Йдеться про територію “Нижньої Лаври”.

Де живуть та що роблять монахи МП

За словами експерта, монахи Московського патріархату у Лаврі:

  • живуть у келіях;
  • використовують для молитов частину храмів.

“На сьогодні, до рішення суду, в межах Нижньої території перебуває близько 140 представників громади Московського патріархату. Вони продовжують там жити”, – розповів Остапенко.

Він зауважив, що зараз всі – і заповідник, і монастир, і вся українська громадськість – чекають на рішення суду, “який має визначити законність користування спорудами, що належать державі”.

Гендиректор заповідника уточнив, що монахи МП на території Києво-Печерської лаври – в ізоляції не перебувають.

“Вони можуть вільно пересуватися. Але для вірян вільного доступу на Нижню територію зараз немає. Через те, що триває розгляд судової справи”, – зауважив посадовець.

Він додав, що той період, коли навколо Лаври були дуже жорсткі протистояння та численні провокації, на щастя, минув.

“І я вірю, що частина монахів, які належали до МП, які є українськими громадянами, мають проукраїнську позицію – будуть служити лаврським святиням і народу України. Я впевнений, що з часом, пелена російської пропаганди та впливу впаде”, – поділився Остапенко.

Чи правда, що частину монахів було прописано прямо в Лаврі

Генеральний директор Національного заповідника повідомив також, що частину монахів “в якийсь невідомий спосіб” було прописано прямо на території Києво-Печерської лаври.

“Абсолютно дивна історія трапилася в 2000-х роках. Реєстраційна служба в об’єктах, які є державними й передавалися виключно у користування, прописала в якийсь невідомий спосіб частину монахів“, – розповів він.

Остапенко уточнив, що йдеться про близько 70 людей.

“І тепер вони розповідають, що їм Лавра належить як приватне житло. І це – одна з причин затягування судових позовів“, – підсумував експерт.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності