Мобільні ТЦК в Україні можуть працювати на законних підставах. Такі територіальні центри комплектування навіть необхідні на тлі терористичних ударів Росії.
Останніми днями у мережі з’явилася інформація про роботу мобільних територіальних центрів комплектування та соцпідтримки. Фактично це ті ж самі ТЦК, але не прив’язані до фіксованих місць розташування.
Мобільні ТЦК – це законно?
Член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський пояснював, що такі ТЦК можуть бути сформовані на законних підставах.
Він зазначав, що у законі про мобілізацію не передбачено, що ТЦК повинні розташовуватися лише у фіксованих локаціях.
Парламент також заявляв, що цифровізація дозволяє ТЦК працювати віддалено і бути мобільними.
“… діджиталізація і перенесення всіх цих питань в цифровий режим суттєво полегшує, в тому числі, діяльність мобільних ТЦК, а сучасні технології дозволяють забезпечити і комп’ютерним зв’язком, і доступом до баз”, – пояснив він.
Чому потрібні мобільні ТЦК
На думку Веніславського, мобільні ТЦК є доцільним рішенням, враховуючи те, що росіяни останнім часом активізували удари по територіальних центрах комплектування.
“Це є однією з таких складових її гідридної війни. Вона (РФ, – ред.) намагається залякати громадян, що на території ТЦК і СП бути небезпечно і так далі”, – сказав народний депутат.
Проте Веніславський наголосив, що все ж рішення про діяльність мобільних ТЦК повинно ухвалювати Командування Сухопутних військ, а не Верховна Рада.
Чи працюють вже мобільні ТЦК?
Член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Олександр Федієнко заявив, що мобільний формат роботи ТЦК уже діє.
Проте він наголошував, що створення мобільних ТЦК не передбачає наявність додаткових пересувних пунктів або перенесення їхньої роботи в автобуси.
“Ідеться не про те, що завтра всі сядуть в автобуси, бусики і поїдуть куди-небудь. Термін мобільний тут, найімовірніше, застосували, оскільки вони сьогодні можуть бути на одній локації, а завтра – на іншій”, – сказав він.