Львів отримав офіційний титул Європейської молодіжної столиці 2025 року. Це сталося 21 листопада, у День Гідності та Свободи, у бельгійському місті Генті, який буде мати цей статус до кінця 2024 року.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на першого заступника міського голови Львова Андрія Москаленко.
“Саме в цей день (21 листопада, – ред.), коли Гент – столиця 2024 року – передав нам цей почесний статус, ми вкотре довели, що Героїчна українська молодь, яка боронить Україну, заслуговує на визнання”, – наголосив Москаленко.
Що означатиме цей титул для Львова?
- По-перше, офіційне визнання. Відомо, що титул набуде чинності вже 1 січня 2025 року.
- По-друге, він передбачає створення плану на 2025 рік. Тобто, львівська молодь спільно з міською владою затвердить стратегію розвитку, реалізуватиме нові програми та буде організовувати заходи для об’єднання і натхнення молодих українців.
- По-третє, титул означатиме більший фокус на молоде покоління, оскільки він є присвятою українській молоді, яка сьогодні працює, навчається, волонтерить і бореться за свободу.
Москаленко висловив вдячність меру Гента за підтримку України та наголосив на важливості цього статусу для відчуття причетності кожного українця до змін.
Також стало відомо, що у 2027 році титул перейде до італійської Парми.
“Це не просто титул – це мотивація рухатися далі. Бо гідність і свобода – це про кожного з нас”, – додав Москаленко.
Титул Молодіжної столиці Європи
Титул був започаткований Європейським молодіжним форумом у 2009 році. Щороку це звання присвоюють одному європейському місту для активізації молоді та сприяння її залученню до політичного, економічного, соціального й культурного життя.
Основною метою програми є розширення можливостей для молодих людей та зміцнення європейської ідентичності.
Вибір міста базується на його планах та ініціативах у сфері молодіжної політики.
З 2014 року до процесу відбору приєднався Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи як офіційний партнер програми.
Також читайте про те, як Україна підтримує молодих підприємців, які хочуть розпочати власну справу.
Також українська молодь може брати участь не лише у програмах, спрямованих на розвиток бізнесу, але й у тих, що пропонують отримання грантів на освіту або більш вигідних умов для купівлі житла.