Кримськотатарську мову перевели на латинську графіку. Цей процес тривав понад 30 років – з часів здобуття Україною незалежності.
Кабмін 4 квітня зробив важливий крок у напрямку збереження мовної самобутності кримськотатарського народу. Уряд підтримав пропозицію щодо використання нового правопису кримськотатарської мови.
Робота над пропозицією тривала з 2023 року. Правопис базується на алфавіті, затвердженому ще у вересні 2021 року, і передбачає використання латинської графіки.
Затверджені правила охоплюють написання, навчання, використання у медіа, літературі та топоніміці. Вони рекомендовані до застосування всіма державними органами, включно з місцевими адміністраціями та військовими адміністраціями, зокрема на території тимчасово окупованих Криму та Севастополя.
“Це рішення має важливе символічне й практичне значення: воно не лише забезпечує реалізацію прав корінного народу України, а й підтримує міжкультурний діалог у багатонаціональній державі”, – йдеться у повідомленні.
Перехід кримськотатарської мови на латинську графіку тривав з часів здобуття Україною незалежності, і цей процес вже завершений.
Нагадаємо, у червні 2024 року Google Translate додав кримськотатарську мову до списку перекладу.