Каннський фестиваль 2025 – українські військові з Боно на червоній доріжці – новини Франції

Представники “Культурних сил” беруть участь у низці заходів Каннського фестивалю, просуваючи інтереси України через дипломатію мистецтва.

У Каннах відбулась прем’єра документального фільму “Stories of Surrender”(“Історії примирення”), головним героєм якого став всесвітньо відомий фронтмен ірландського гурту U2 Боно. На червоній доріжці музикант з’явився в супроводі українських військовослужбовців — учасників платформи “Культурні сили”. Подія привернула увагу не лише кіномитців, а й представників політичного та культурного істеблішменту, повідомляє у мережі Х UNITED24.

Разом із Боно на прем’єрі були гітарист U2 Едж, режисер і відомий друг України Шон Пенн, а також міністр культури Франції, рідні Джорджа Клуні й родина Лучано Паваротті. Після завершення показу зал аплодував стоячи протягом семи хвилин. У своїй промові Боно подякував українським захисникам: “Я хочу сказати дякую: ви боретесь за нашу свободу. Слава Україні!”. Він також підкреслив, що Україна протистоїть фашизму і бореться за всю Європу.

Українську делегацію представляли учасники “Культурних сил” — ініціативи, що поєднує військових, митців і громадських діячів для культурного спротиву. Серед них — капітан ЗСУ Микола Сєрга, бандурист і оператор БПЛА Тарас Столяр, оперний співак Юрій Іваськевич, скрипалька та розвідниця Ольга Рукавішнікова, пресаташе Валерій Широков та солдат Артем Познанський. Усі вони мають бойовий досвід, важкі поранення та водночас — мистецькі здобутки.

Ввечері після прем’єри українські військові влаштували камерний виступ для гостей фестивалю. Це стало символом того, що культура — не лише інструмент відновлення, а й складова боротьби. Представники “Культурних сил” беруть участь у низці заходів Каннського фестивалю, просуваючи інтереси України через дипломатію мистецтва.

Ініціатива “Культурні сили” функціонує як платформа, яка через культуру підтримує армію, займається інформаційним спротивом та впроваджує нові формати культурної дипломатії. Серед її проєктів — “Культурний десант”, “Фронтова студія” та “Оркестр 59”.

Нагадаємо, з початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року війна забрала життя 204 митців та 107 українських та іноземних медійників. Ці дані не лише про масштаби втрат, а й нагадують про трагічні сторінки нашої історії. Так само як у 20-х — на початку 30-х років ХХ століття сталінський режим знищив покоління українських митців, так і сьогодні Росія цілеспрямовано нищить культурну еліту України. 

Джерело

Війна в УкраїніЗСУРосія