ГУР презентувало книгу про героя-розвідника Руслана Попова – чим прославився військовий

Герой України, розвідник Руслан Попов (фото: надані РБК-Україна)

До Дня Збройних сил України ГУР МО України презентувало в Києві новий буклет проєкту “Видатні розвідники”. Захід присвятили Герою України, розвіднику і капітану І рангу Руслану Попову. Родичі, друзі та побратими з ГУР МО України розповіли, яким їм запам’ятається Герой.

Місія ООН в Ліберії та звільнення Зміїного: чим прославився захисник

Чергова серія проекту присвячена Герою Руслану Попову, який під час широкомасштабного вторгнення перебував у Маріуполі, пішки виходив з оточення та повернувся з евакуаційними бортами на Азовсталь. Загинув під час операції на острові Зміїний. Під час заходу презентували книгу та показали відеоролик про героя.

Руслан Юрійович Попов – Герой України, капітан І рангу ГУР МО України. Народився 20 серпня 1977 року на Миколаївщині. Пішов стопами батька, ставши кадровим військовим.

Приєднався до лав ГУР у званні капітана, де служив у легендарному бойовому спецпідрозділі, до якого також належать Герої України Кирило Буданов, Максим Шаповал та інші. Це ті бійці, які виконували завдання на суші, у повітрі, на воді та навіть під водою.

Фото: Руслан Попов служив у легендарному бойовому спецпідрозділі ГУР

Руслан Попов брав участь у миротворчій місії ООН у Ліберії, а з початком війни у 2014 році виконував бойові завдання на сході України. Як і всі українські командос, він був універсальним бійцем. У багатьох операціях виконував роль кулеметника – бійця, який прикриває побратимів і залишає бій останнім.

У 2022 році зустрів широкомасштабне вторгнення в Маріуполі. Після виходу з оточеного міста разом із побратимами подолав понад 165 кілометрів пішки, щоб одразу повернутися до Маріуполя в складі евакуаційних рейсів, які доставляли поранених із “Азовсталі”, а також привозили харчі, ліки та боєприпаси.

Наступним викликом стало звільнення острова Зміїний – надзвичайно складна й небезпечна операція, яка в результаті дозволила звільнити острів і дати можливість діяти “зерновому коридору”.

Саме в цьому бою Руслан Попов віддав своє життя. Удома на нього чекали дружина та двоє дітей. За свої заслуги отримав низку державних і відомчих нагород. Звання Героя України йому присвоєно посмертно.

Читайте також: Битви, що вплинули на хід війни. В Києві презентували книгу про знаменитого розвідника ГУР

Фото: Герой загинув в ході операції на Зміїному. Ця місія військових дозволила звільнити острів і дати можливість діяти “зерновому коридору”

Герої, які творять історію тут і зараз

“Завдяки таким людям як Руслан, ми зараз з вами живемо в незалежній Україні і можемо святкувати свята, такі як сьогодні – День святого Миколая та День Збройних Сил. Це великою мірою їхня заслуга. Руслан був неймовірною людиною. Всі його знають як веселого, начебто безтурботного чоловіка. Але насправді це дуже професійний розвідник, який захищав Україну з 2014 року”, – розповідає авторка проєкту ГУР МО України “Видатні розвідники” Ольга Мосьондз.

Завдяки захиснику, каже вона, було проведено багато складних військових операцій, які врятували життя багатьох – як військових, так і цивільних. Він був саме в тих районах ведення бойових дій, де наступ росіян розгортався активно.

Фото: З дружиною Юлею Руслан був знайомий ще з дитячого садочка

“Це не просто проект. Це історії про людей, у яких є сім’ї, в яких є батьки, друзі. Коли є така втрата, це надзвичайно складно. Але ми маємо пам’ятати наших героїв. Україна має знати їх, а ми будемо розповідати нашим майбутнім поколінням про Героїв, які творили історію тут і зараз, захищали Україну”, – додає Ольга.

Протягом всього життя Руслана про нього не було жодних нарікань ні від кого з чого оточення, згадує мама Героя, Надія Попова. Від батьківських зборів у школі до зустрічей з викладачами військового навчального закладу – всюди його хвалили за досягнення, дисципліну.

Фото: У Героя залишидося двоє діток: син Андрій і донька Аліса

“У нього було велике серце, ще з малих років. Він завжди цікавився творчістю. Малював, створював різні речі своїми руками, і це було дуже цінно для мене, бо він робив все від душі. Я знала багатьох його побратимів, з якими він служив, всі захоплювалися тим, якою людиною він був. А для мене він був найпрокраснішим сином на білому світі. В нашій родині – велике горе. Таких людей, відповідальних, чесних і порядних, не було більше в нашому житті”, – каже мама захисника.

З дружиною Юлею Руслан був знайомий ще з дитячого садочка. Потім Руслан змінював школу, але доля знову зводила їх разом. Вони довго товаришували, потім вирішили одружитися. У родині залишилося двоє дітей – син Андрій і донька Аліса.

Проєкт ГУР МО України “Видатні розвідники” покликаний зберегти пам’ять про українських героїв-захисників, які своїми вчинками змінювали хід війни під час національно-визвольної боротьби України.

Джерело

Київська областьМиколаївська областьООН