Головна ялинка в Рівне стоятиме на Театральній площі для Скрудж Фест – що відомо, фото, відео
Святкова ялинка в Рівному стоятиме на Театральній площі (фото: freepik.com)
Цього року головна святкова ялинка в місті Рівне стоятиме на Театральній площі.
РБК-Україна розповідає, що про це відомо.
Зміст
- Хто й навіщо змінив локацію головної ялинки
- Коли “відкриють” святкову ялинку та як надовго
- Чим цікавий “Скрудж Фест” і як туди потрапити
Хто й навіщо змінив локацію головної ялинки
Впродовж останніх років головна ялинка в Рівному стояла на майдані Незалежності. Втім, зараз площа заповнена портретами загиблих Героїв – захисників України.
Важливо й те, що цього року встановлювати святкове дерево буде не місто, а Рівненський академічний український музично-драматичний театр.
Ще влітку театр презентував міжнародний проект – Різдвяний театральний фестиваль “Скрудж Фест” – запланований на грудень 2024 року (до Дня святого Миколая).
Згодом Рівненський обласний драмтеатр звернувся до Рівненської міської ради з проханням: передати головну святкову ялинку, куплену містом раніше, для встановлення на Театральній площі (як частину декорацій до фестивалю).
Йдеться про 18-метрову ялинку вартістю три мільйони гривень (яку купували в 2021 році разом із наборами іграшок, гірляндами, ангелами, санями з оленями й світлодіодною сім’єю ведмедів).
Виконавчий комітет Рівненської міської ради надав дозвіл на встановлення ялинки та святкової ілюмінації у межах міжнародного театрального фестивалю.
Монтаж і демонтаж ялинки мають провести працівники Рівнеміськсвітло (комунального підприємства “Міськсвітло”), проте вартість цих робіт відшкодує організатор фестивалю.
За словами заступника міського голови й начальника Управління державного архітектурно-будівельного контролю Рівненської міськради Миколи Дядюся, цього року місто не планує встановлювати головну святкову ялинку, адже на це потрібні кошти.
Він зауважив, що позиція керівництва міста чітка: всі вільні кошти будуть направлені на допомогу ЗСУ.
“У цьому році не передбачено фінансування з міського бюджету будь-яких заходів святкування Нового року й Різдва”, – наголосив Дядюсь.
Коли “відкриють” святкову ялинку та як надовго
У вівторок, 26 листопада, на Театральній площі в центрі Рівного розпочались підготовчі роботи до облаштування святкової локації та встановлення ялинки.
Від самого ранку біля драмтеатру працює спецавто з підіймачем. Частину площі огородили стрічкою – задля безпеки перехожих.
Офіційне “відкриття” ялинки має відбутись 6 грудня – в День святого Миколая та перший день “Скрудж Фест” (який триватиме впродовж тижня).
Очікується, що святкова локація може працювати до 21 січня 2025 року – щоб охопити весь цикл різдвяно-новорічних свят (і за старим стилем також). Водночас точна дата “закриття” святкової ялинки поки що невідома.
Чим цікавий “Скрудж Фест” і як туди потрапити
Ідея фестивалю з’явилася після прем’єри україно-польського проекту “Скрудж. Різдвяна історія” минулого року.
Згідно із задумом, “Скрудж Фест” має стати потужним театрально-мистецьким форумом з магічною та неповторною атмосферою Різдва.
Основними завданнями фестивалю організатори вважають:
- акумуляцію найкращих зразків театрального (і не тільки) мистецтва України та світу, що торкаються теми Різдвяних свят – на сцені Рівненського драмтеатру
- максимальну популяризацію діяльності місцевих виробників на святковому ярмарку – на Театральній площі
“Окрім показу кращих вистав на різдвяну тематику від театрів учасників з України та світу, до вашої уваги буде низка захоплюючих дійств: святковий ярмарок з тематичними ароматними напоями й стравами, локації з різдвяними майстер-класами, фотозонами для всієї родини, лекції та виставки на тему різдвяних традицій”, – розповіли у Рівненському драмтеатрі.
“Скрудж Фест” у Рівному (інфографіка: dramteatr.com.ua)
Ознайомитись із детальною програмою фестивалю й придбати квитки на вистави можна на офіційному сайті театру.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що відомо про головну ялинку країни 2025 і святкові заходи в Києві.
Читайте також, як новий календар змінив церковні свята та чому в Україні два Різдва.
При підготовці матеріалу було використано такі джерела: офіційний сайт Рівненського драмтеатру (dramteatr.com.ua), “Рівне Медіа”, “Рівне Вечірнє”, “Суспільне Рівне”, TVRivne1.