Фільм про Меланію Трамп перевершив прогнози касових зборів – документальна стрічка отримала жорстку критику – новини культури
Стрічка зібрала понад сім мільйонів доларів за перший вікенд у США.
Новий документальний фільм про Меланію Трамп перевершив попередні прогнози касових зборів у США. Стрічка стартувала значно краще, ніж очікували аналітики, попри різку критику кінорецензентів. Водночас фінансові та політичні мотиви Amazon щодо проєкту залишаються предметом дискусій, пише BBC.
Документальний фільм про Меланію Трамп за перший вікенд прокату в США зібрав понад 7 млн доларів. Це перевищило початкові прогнози, які оцінювали стартові збори приблизно у 5 млн доларів.
Як пише Variety, такий результат є “величезним початком для документального фільму”. Hollywood Reporter зазначає, що “ніхто цього не передбачав”, з огляду на жанр і репутаційні ризики.
“Цей імпульс — важливий перший крок у тому, що ми розглядаємо як довгий життєвий цикл як фільму, так і майбутнього документального серіалу, який виходить далеко за межі кінотеатрів”, — заявив керівник кінопрокатного напряму Amazon MGM Кевін Вілсон.
Фільм Melania (“Меланія”), героїнею та однією з продюсерок якого є Меланія Трамп, став найдорожчим документальним проєктом в історії. Amazon заплатив близько 40 млн доларів за права на стрічку та ще 35 млн доларів витратив на її маркетинг.
Стрічка обіцяє погляд на життя першої леді напередодні інавгурації Дональда Трампа у січні 2025 року. За інформацією Deadline, фільм показав найкращі стартові збори серед нехудожніх релізів за останні десять років.
Меланія Трамп заявила, що фільм “полюбився всім”, посилаючись на рейтинг A від CinemaScore. Аудиторний рейтинг на Rotten Tomatoes становить 99%, тоді як оцінка критиків — лише 10%.
Критики переважно негативно поставилися до фільму. Оуен Глейберман з Variety назвав його “настільки оркестрований, відретушований та постановочно зрежисований, що він ледве досягає рівня безсоромної реклами”.
Рецензент Empire Вільям Томас схарактеризував стрічку як “підлесливий портрет нинішньої адміністрації США, одягнений у блискучий формат реаліті-шоу”. Водночас Мелані Макдона з London Evening Standard відзначила, що фільм може бути цікавим для глядачів, які приймають його задум.
Мотиви Amazon щодо інвестицій у проєкт викликали запитання навіть на тлі сильного старту. Hollywood Reporter зазначає, що угоду “багато хто розглядає як крок, спрямований на зближення з Білим домом”.
The New York Times повідомляв, що частина Голлівуду ставить питання, “чи не є наполегливість Amazon спробою завоювати прихильність президента Трампа”. У відповідь компанія повторила заяву: “Ми ліцензували фільм з однієї причини — тому що вважаємо, що він сподобається клієнтам”.
Угода Amazon також передбачає права на продовження серіалу про Меланію Трамп. Режисером стрічки став Бретт Ратнер, для якого це перший проєкт після звинувачень у сексуальних домаганнях у 2017 році, які він заперечував.