Фільм Мстислава Чернова про бій за Андріївку показали в Каннах – новини Франції

Українська документалістика – про землю і про воїнів, які її захищають. Про тих, що полягли, і тих які продовжують битися.

Повнометражну стрічку українського кінорежисера Мстислава Чернова “2000 метрів до Андріївки” було показано на Каннському фестивалі. Цей фільм став одним із заходів, які були присвячені Україні на престижному кінофестивалі.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Фільм вже отримав приз за найкращу режисерську роботу на американському фестивалі Sundance, став одним із переможців на Копенгагенському міжнародному фестивалі документального кіно CPH:DOX, а також був відзначений спеціальним показом на фестивалі Hot Docs у Торонто. 

Чернов сам представив фільм і в своєї промові в першу чергу подякував українським військовим. “Для мене честь представляти Україну разом з талановитими українськими та французькими режисерами на Канському фестивалі. В ці дні, коли йдуть переговори про мир, про майбутнє України, про її землю, мені хотілося б, щоб світ памʼятав, що кожний метр, кожний клаптик цієї землі —  це чиясь кров та життя. Про це і є фільм «2000 метрів до Андріївки». Про землю і про воїнів, які її захищають. Про тих, що полягли, і тих які продовжують битися.” 

Крім фільму Мстислава Чернова під час заходу, присвяченого Україні, глядачі фестивалю побачили французький “Zelensky” Іва Жьолана, Лізи Вапне та Аріан Шемен та французько-український “Notre Guerre” (“Наша війна”) Бернара-Анрі Леві та Марка Русселя.

Нагадаємо, що «2000 метрів до Андріївки» —  це друга повнометражна стрічка, що зняв український режисер, лауреат премій «Оскар®», Пулітцерівської премії, Гільдій режисерів та продюсерів Америки, BAFTA та Royal Television Society Television Journalism Awards,  журналіст Associated Press Мстислав Чернов про російсько-української війні. Стрічка розповідає про звільнення села Андріївки під Бахмутом ЗСУ та, безпосередньо, 3-ою окремою штурмовою бригадою. Якщо «20 днів в Маріуполі» режисер надав глядачам емоційний і болісний погляд на перші дні російського вторгнення в Україну та його вплив на цивільне населення, то у новій стрічці Чернов і його колега фотограф Associated Press, Олександр Бабенко, спрямовують камери на українських військових та вражають зображенням життя в окопах.

Нагадаємо, американський актор Роберт Де Ніро, виступаючи на церемонії відкриття 78-го Каннського кінофестивалю 13 травня, закликав захищати демократію та висловився проти політики президента США Дональда Трампа. Під час вручення почесної “Золотої пальмової гілки” за внесок у кіномистецтво він наголосив, що мистецтво, свобода та інклюзія перебувають під загрозою.

У своїй промові 81-річний актор, відомий своєю критикою Трампа, заявив, що Сполучені Штати більше не можуть сприймати демократію як належне.

“Ми наполегливо боремося, щоб захистити демократію, яку раніше сприймали як щось само собою зрозуміле”, ‒ сказав він.

Де Ніро підкреслив, що мистецтво об’єднує людей, є простором свободи та різноманіття, і саме тому стає загрозою для авторитарних режимів.

“Ось чому ми є загрозою для автократів і фашистів цього світу”, ‒ наголосив актор.

Джерело

Дональд ТрампЗСУСША