Документальний фільм 2000 метрів до Андріївки – прем’єра на Sundance у США

Документальний фільм 2000 метрів до Андріївки – прем’єра на Sundance у США 1 Український режисер показує війну у нашій країні з особистої приголомшливої точки зору.

Андріївка – невелике село під Бахмутом на Донеччині – у 2023 році стала плацдармом для важких боїв з російськими окупантами. Про звільнення цього села український режисер, журналіст Associated Press Мстислав Чернов зняв повнометражний документальний фільм. Це його друга повнометражна стрічка. Першою була “20 днів у Маріуполі”.

Про міжнародну прем’єру фільма про бої під Бахмутом “2000 метрів до Андріївки” повідомляється на сайті фестивалю незалежного кіно в Sundance.

На світовому кінофестивалі Sundance, що пройде з 23 січня по 2 лютого 2025 р. в місті Парк-Сіті, Юта, США, фільм представить автор. Стрічка розповідає про звільнення села Андріївки під Бахмутом ЗСУ та, безпосередньо, 3-ою окремою штурмовою бригадою.

Sundance, що вважається головним фестивалем незалежного кіно у США та одним з найвпливовішим у світі, став першим успішним кроком для для дебютного фільму Чернова «20 днів в Маріуполі», який в 2023 році здобув Приз глядачів і почав свій шлях до «Оскар®».

Команда нового фільму вважає участь в програмі Sundance також вдалим початком для представлення фільму глядачу. Як і минулого разу, фільм змагатиметься з іншими документальними стрічками зі всього світу в номінації World Cinema Documentary Competition.

Якщо у «20 днів в Маріуполі» режисер надав глядачам емоційний і болісний погляд на перші дні російського вторгнення в Україну та його вплив на цивільне населення, то у новій стрічці Чернов і його колега, фотограф Associated Press Олександр Бабенко, спрямовують камери на українських воїнів та вражають зображенням життя в окопах.

«У час, коли вирішується доля та майбутнє України, для мене важливо показати перспективу воїнів. Тих, хто віддав своє життя, та тих, хто продовжує боротися. — каже Мстислав Чернов, — Фільм створений для того, щоб помістити глядача прямо на поле бою, поряд з військовими, щоб побачити й відчути їхній досвід і те, як це — бути там».

Під час важкого контрнаступу у 2023 році журналісти слідують за військовими 3 ОШБр, воїни якої метр за метром долають вузьку посадку, щоб звільнити маленьке, окуповане росіянами та оточене мінами село Андріївка на околицях Бахмуту. Але щодалі воїни просуваються позруйнованій рідній землі, то більше вони усвідомлюють, що для них ця війна, можливо, ніколи не закінчиться.

Чернов показує війну у нашій країні з особистої та приголомшливої перспективи. «2000 метрів до Андріївки» документує битву, яка стає символом російсько-української війни та контрнаступу-2023 – найбільшої військової операції в Європі з часів Другої світової війни. Фільм пропонує погляд на сучасну війну, картини якої нагадують битви, які точилися майже століття тому.

Зйомки фільму почалися у вересні 2023 року, а вся робота над картиною зайняла майже півтора року. Крім Мстислава Чернова та Олександра Бабенка, над фільмом працювали продюсерки Мішель Мізнер та Рейні Аронсон-Рат, які теж отримали статуетки «Оскар®» за «20днів в Маріуполі». Монтажем також займалася Мішель Мізнер. Музику до фільму створив дворазовий лауреат премії «Греммі» композитор і музичний продюсер Сем Слейтер («Чорнобиль», «Джокер»).

Як і попередня картина, «2000 метрів до Андріївки» є частиною співпраці між FRONTLINE та Associated Press, яка досліджує російську війну проти України і намагається показувати її правдиво.

Мстислав Чернов – український режисер, лауреат премій «Оскар®», Пулітцерівської премії, Гільдій режисерів та продюсерів Америки, BAFTA та Royal Television Society Television Journalism Awards,  журналіст Associated Press.

Нагадаємо, у ніч проти 11 березня у Лос-Анджелесі відбулося вручення премії «Оскар». Нагороду за найкращий документальний фільм отримала робота Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі», яка розповідає про перші тижні повномасштабного вторгнення Росії, обстріли та бомбардування Маріуполя.

Режисер тоді розповів, що для нього було найстрашнішим під час перебування в оточеному окупантами місті.

«Смерті дітей. Це найстрашніше. В цей час я думав про своїх доньок. І ще одне, мабуть, найстрашніше, це відчуття, що ми не можемо нічого змінити. Скільки б ми не знімали, скільки б ми не показували це світу, все одно це продовжувалось. Це було страшне відчуття, що ми нічого не можемо зробити. І я думаю, що у багатьох, кого ми бачимо в фільмі, теж є таке відчуття: в лікарів, які не змогли врятувати дітей, у військових, які не змогли втримати цю навалу», – розповів Чернов.

За словами Чернова, однією з місій створення фільму було документування воєнних злочинів росіян, щоб стрічка стала їхнім свідоцтвом.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності