Червона рута не зникне з Карпат через глобальне потепління – еколог
Глобальні зміни клімату можуть негативно вплинути на рослинний світ України. Проте навіть за глобального потепління на 2 градуси “червона рута” навряд чи зникне з Карпат.
За його словами, деякий вплив від зміни клімату на рослинність України прослідковується швидко. Наприклад, у 2019-2020 роках деякі рослини відразу відреагували на теплу зиму і почали цвісти.
Ще є середньострокові зміни і ті, наслідки яких будуть відчутні в далекому майбутньому. Щодо глобального потепління, то підвищення середньорічної температури на 2-2,5 градуси – це катастрофа для рослинного світу України.
“Тоді близько 30% природних угруповань зазнають змін або втратять свою структуру. Частина їх може “зміститися” у більш вологі місця, а тим, яким нема куди переміщатись, наприклад у високогір’ї Карпат чи болотах, зникнуть”, – зазначив Дідух.
Наслідки потепління може відчути і рододендрон, який росте на високогір’ї українських. У народі його часто називають “червоною рутою”.
“Його площі, безумовно, скоротяться, бо туди будуть вселятися види нижчих поясів. Але йому ще є куди відступити, тому повністю він не зникне”, – додав еколог.
Весняні заморозки
Разом з тим еколог пояснив, як можуть вплинути на майбутній врожай весняні заморозки, які прийшли в Україну. На думку Дідуха, через різке зниження температури, ймовірно, цього року врожаю ранніх абрикосів не буде.
Найбільший вербовий ліс
Також Дідух розповів, що в Україні може з’явитися найбільший в Європі вербовий ліс.
Після підриву дамби Каховського водосховища на місці водосховища швидко виростають вербові ліси. Вони стали новою екосистемою в цьому регіоні. І якщо вдасться відновити той ліс, то це буде найбільший в Європі вербовий масив.